Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

У космосі знайшли сліди чужопланетних технологій?

Автор:

|

Березень 16, 2021

|

Рубрика:

У космосі знайшли сліди чужопланетних технологій?
Оумуамуа

Міжзоряний об’єкт Оумуамуа привернув найпильнішу увагу вчених. Що прилетіло з іншої планетарної системи: природне утворення чи продукт позаземної цивілізації? 19 жовтня 2017 року телескоп Pan-STARRS 1 гавайської обсерваторії «Халеакала» виявив невелике міжзоряне тіло, яке назвали Оумуамуа. Аві Леб, колишній декан астрономічного факультету Гарварду, вважає, що мова може йти про об’єкт позаземного походження. На чому ж ґрунтується його гіпотеза?
Оумуамуа, безумовно, об’єкт позаземного походження з тієї простої причини, що він з’явився не на Землі. Та залишається запитання, сформувався він природним шляхом чи був створений інтелектом, народженим під іншим сонцем.
Цей об’єкт виявили, коли він на повній швидкості мчав через «передмістя» нашої системи. Дивна поведінка об’єкта викликала цілий шквал емоцій. Упродовж 11 днів до нього були прикуті всі телескопи світу. Об’єкт розміром із футбольне поле, судячи з усього, прагнув увійти в міжзоряний простір, звідки і з’явився несподівано для всіх. Він не лише пересувався незвичайною траєкторією, але і відрізнявся пласкою формою. Крім цього, його властивості були вдесятеро потужніше, ніж у комет, які періодично зазирають до нас. Комети «набухають» при наближенні до нашої зірки, але тут не спостерігали нічого подібного. Об’єкт нагадував сигару 400 м у довжину і 40 м у ширину й обертався навколо своєї осі за 7 год. 30 хв.
Оскільки він так разюче відрізнявся від відомих небесних тіл, д-р Леб висунув гіпотезу про те, що ми мали справу з розвідувальним апаратом позаземної цивілізації, і навіть написав цілу книгу про цю зустріч «третього ступеня». Та прибульців ми й досі не дочекалися. Де вони?» — питав ще в 1950 рр. Енріко Фермі, лавреат Нобелівської премії з фізики.
Як пояснити незвичайну «сигароподібну» форму об’єкта? Куляста форма зірок і планет пов’язана з гравітацією. Але якщо маси зоряного об’єкта недостатньо для заокруглення кутів, він може бути сплющений або витягнутий, як горіх чи сигара. Ми не можемо побачити здалеку невеликі об’єкти на кшталт комет і астероїдів, які самі не випускають світло, але можуть бути розмаїтих розмірів і форм, навіть у нашій Сонячній системі. При наближенні до них нас можуть чекати сюрпризи. Так було з кометою Чурюмова: коли апарат Rosetta підлетів до неї 2014-го, вона виявилася темнішою та складною за структурою, ніж ми могли собі уявити.
Яке найбільш ймовірне походження цього об’єкта? Ретельний аналіз його властивостей наводить на думку про те, що Оумуамуа має щільну структуру та складається з скельних порід, можливо, в т. ч. металу. При цьому в ньому немає води та льоду, а його поверхня почервоніла під впливом радіації за сотні мільйонів років міжзоряних мандрів. Тому що він виразно сформувався не в нашій системі, а прилетів із іншого кінця Чумацького Шляху. Імовірність того, що його створили інопланетяни, дуже мала, але вона є. А якщо це так, чому ж він нас проігнорував? Адже міг якщо і не зупинитися, то хоча б послати якісь сигнали, але цього не сталося. Його годинами сканували на різних радіочастотах із надією вловити закодоване послання, але всі зусилля були марними.
Як повідомляв «Міст», астрономи виявили галактичний канібалізм.

Ганна Альтер, Atlantico

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply