Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Телескоп шукатиме життя біля Проксими Центаври

Автор:

|

Грудень 28, 2022

|

Рубрика:

Телескоп шукатиме життя біля Проксими Центаври
Телескоп Breakthrough Listen

Приватний проєкт Breakthrough Listen, що шукає докази існування позаземного розуму, розпочав роботу на радіотелескопі MeerKAT у Південній Африці. Впродовж наступних двох років команда шукатиме більше мільйона найближчих зірок, розширюючи кількість спостережуваних цілей у тисячу разів. «Я дуже радий можливості проводити пошук техносигнатур за допомогою одного з найчутливіших телескопів у світі, — поділився Черрі Нґ, науковий співробітник проєкту. — MeerKAT дасть нам можливість виявляти передавач, схожий на найяскравіші радіомаяки Землі, на відстані 250 світлових років».
У цьому діапазоні є близько 260 тис. зірок. Для тих, що розташовані далі, пошук ускладнюється, але ймовірність виявлення сигналів від далеких джерел залишається.
Пошук позаземного розуму (SETI) рідко отримує державне фінансування досліджень. NASA здебільшого уникало досліджень SETI після скасування запланованого мікрохвильового дослідження високої роздільної здатності 1993 року. Асоціація SETI (іноді несправедлива) з теоріями змови іноді затьмарює потенціал відповісти на одне з найбільших запитань, які може поставити людство: чи єдині ми у Всесвіті? Приватне фінансування мільярдерів Джулії та Юрія Мільнерів дало поштовх SETI. А Breakthrough Listen працює за допомогою телескопа Green Bank у США та телескопа Parkes в Австралії. MeerKAT є останнім доповненням.
Набір із 64 тарілок MeerKAT може бачити ділянку неба, у 50 разів більшу, ніж телескоп Green Bank, що робить його винятковим інструментом для огляду широких смуг.
Однією з перших цілей, яку Breakthrough Listen спостерігатиме за допомогою MeerKAT, є Проксима Центаври, сусідня зірка з двома відомими скелястими планетами в зоні життя. Астрономи мають різні думки щодо того, чи існують там технологічні цивілізації. Один табір припускає, що якби вони були там, ми б уже їх побачили. Це передумова парадоксу Фермі, який припускає, що життя, ймовірно, поширене в інших частинах Всесвіту, тому дивно, що ми ще не побачили жодного.
Як повідомляв «Міст», Hubble виявив у ранньому Всесвіті унікальні подвійні квазари.

About Author

Meest-Online