Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

США побоюються китайського космічного робота

Автор:

|

Серпень 09, 2021

|

Рубрика:

США побоюються китайського космічного робота
Маніпулятор китайського корабля

Сполучені Штати побоюються, що роботизовану руку-маніпулятор Китаю на основному модулі третьої за рахунком національної космічної орбітальної станції використають із військовою метою. Китайська аерокосмічна науково-технічна корпорація (CASC) випустила анімаційний ролик, на якому й продемонстрували одну з її розробок.
Це десятиметрова рука-маніпулятор, здатна підіймати об’єкти вагою до 20 т і переміщатися за межами орбітальної станції. Вона складається зі семи суглобів, оснащена кінцевими ефекторами та системою відеонагляду. Її планують встановити на базовому модулі Тяньхе. Передбачається, що Китай розгорне свою третю орбітальну станцію 2022 року.
Джеймс Дікінсон, командувач Космічними силами США, заявив на слуханнях в Конґресі, що роботизована рука може стати загрозою для Америки в космосі. Він вважає, що, в разі війни в космосі китайська розробка здатна атакувати американські супутники GPS, що призведе до виведення з ладу авіаносців, винищувачів п’ятого покоління, танків і ракетних систем, які працюють за допомогою GPS.
Аналітичний Центр стратегічних і міжнародних досліджень у Вашинґтоні зазначає, що супутник «Шіцзянь-17», який перебуває на орбіті з 2016 року і має схожий апарат, за ці роки здійснив низку «незвичайних маневрів» і змінив своє становище щодо інших супутників.
Своєю чергою, Ентоні Вонґ Донґ, військовий аналітик із Макао, зауважив, що NASA оснащує свої космічні апарати роботизованою зброєю ще з 1990-х рр. За його словами, цілком зрозуміло, чому США висловили стурбованість у зв’язку з китайською розробкою. «Ключове питання полягає в тому, коли вона її використають китайці й яка її реальна мета», — зазначив експерт.
Як повідомляв «Міст», американці будуватимуть приватний космоготель.

Людмила Садловська, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply