Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

SpaceX завойовує космічний ринок

Автор:

|

Травень 25, 2020

|

Рубрика:

SpaceX завойовує космічний ринок

Приватна компанія SpaceX витісняє з ринку всі державні потуги Російської Федерації (РФ). Нещодавно її ракета-носій Falcon 9 компанії вивела на орбіту ще 60 інтернет-супутників Starlink. Запуск здійснили з космодрому NASA на мисі Канаверал (штаті Флорида). Це був уже сьомий вихід на орбіту групи інтернет-супутників, починаючи з травня 2019 року. Тепер орбітальне угруповання SpaceX складає вже 420 космічних апаратів системи Starlink.
Першу багаторазову ступінь ракети-носія SpaceX раніше використовували в першому польоті корабля Crew Dragon на Міжнародну космічну станцію (МКС), для запуску місії RADARSAT Constellation і четвертого запуску Starlink.
Також ракета SpaceX доправить на МКС двох американських Роберт Бенкен і Даґлас Герлі астронавтів, що стане першим запуском ракети з екіпажем на облавку з території США за останні майже десять років. Запуск відбудеться 27 травня о 16.32 за місцевим часом із космодрому Космічного центру ім. Кеннеді у Флориді. Про це заявив Джим Брайденстайн, директор NASA.
Щоправда, багато астрономів зараз скаржаться на надмірну яскравість апаратів Starlink, тому компанія Ілона Маска пообіцяла зробити їх більш тьмяними. Для цього SpaceX скоригує кут сонячних панелей на апаратах. Частина супутників перейде на вищі орбіти та розгорне сонячні панелі до Сонця. «Це зробить їх менш помітними для неозброєного ока, але водночас створить світлове забруднення, що заважає спостереженню далеких об’єктів», — попереджає п. Маск. Надалі супутники компанії оснастять «парасольками» з матеріалу, прозорого для радіовипромінювання, який дозволяє знизити інтенсивність відбитого супутниками світла.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply