Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Початок нової ери туризму

Автор:

|

Липень 22, 2021

|

Рубрика:

Початок нової ери туризму
Ричард Бренсон — тепер астронавт

Розпочалася ера космічного туризму. Більше 600 запитів від охочих злітати на екскурсію в космос отримала компанія Virgin Galactic. А її власник, британський мільярдер Ричард Бренсон таки здійснив те, про що мріяв з дитинства. На ракетоплані власної компанії він піднявся на межу атмосфери та космосу й успішно повернувся на Землю. І зробив це на дев’ять днів раніше за свого конкурента, мільярдера Джеффа Безоса. Тепер обіцяє, що космос стане ближчим і для інших.
Гучними оплесками й обіймами зустрічали п. Бренсона його рідні, друзі та шанувальники на космодромі у штаті Нью-Мексико. Щасливий новоспечений астронавт відкоркував шампанське і зізнався, що підкорити космос мріяв із дитинства і тепер нарешті втілив заповітні плани в життя. Та ще й на апараті, який розробила його компанія.
«У дитинстві я мріяв побачити зірки зблизька. А тепер я дорослий, літав на космічному кораблі та бачив надзвичайно красиву Землю. Скажу для наступного покоління: якщо ми змогли зробити таке, то лише уявіть, на що здатні ви!» — наголосив засновник Virgin Galactic. «Це було неймовірно. І я щаслива, що тепер ми всі можемо полетіти в космос та відкрити для себе нові горизонти нашої галактики», — зауважила школярка Таллія Корбін.
Серед команди астронавтів, яка розпочала еру космічного туризму, було шестеро людей: двоє пілотів, троє представників компанії-розробника Virgin Galactic і мільярдер. На свій найважливіший старт Ричард Бренсон приїхав на велосипеді. Він отримав позивний «астронавт 001».
Ракетоплан Unity-22 був закріплений на літаку-носії. Судно підняло космічний корабель на висоту 14 км. У небі апарат із пасажирами відокремився, запустив реактивний двигун і попрямував далі вгору. Unity-22 здійснив суборбітальний політ. Тобто здійнявся на висоту 90 км — межу, яку у США вважають початком космосу, — і повернувся на землю. Подорож тривала півтори години, а невагомість екіпаж відчував чотири хвилини. Упродовж польоту п. Бренсон вийшов на зв’язок зі Землею і подякував усім, хто долучився до реалізації його задуму. «А зараз я дивлюся вниз, на наш чудовий космодром. Вітаю всіх, хто створив таку прекрасну річ! Вітаю всіх працівників нашої дивовижної компанії — це їхня важка праця привела нас сюди», — розповів засновник Virgin Galactic.
Після приземлення мільярдер заявив про початок нової туристичної ери. У космос тепер зможуть вирушити всі охочі. Позаземні подорожі компанія планує розпочати наступного року. Незвична екскурсія коштуватиме 250 тис. USD. Перший квиток уже придбав винахідник Ілон Маск. А дві путівки в космос п. Бренсон пообіцяв розіграти.
Джефф Безос, засновник компанії Amazon, вирушив у космос 20 липня. Його апарат New Shepard складається з капсули й ракети. І досягнув позначки у 100 км над землею — вище, ніж долетів британець. Із найбагатшою людиною в подорож вирушили троє: його молодший брат Марк, анонімний переможець аукціону та 82-річна американка Воллі Фанк. Вона стала найстаршою людиною в космосі.
Місце на політ у космос зі засновником компанії Amazon продали з аукціону за 28 млн USD. Цю суму передадуть фундації Blue Origin. Компанія Blue Origin, що належить Amazon, й розробили космічний корабель New Shepard. Його пасажири перебували у невагомості близько трьох хвилин, а також побачили темряву космосу і вигнуту перспективу Землі. Загалом політ у космос тривав близько десяти хвилин.
Як повідомляв «Міст», колишня дружина Джеффа Безоса вийшла заміж.

Вероніка Орєхова, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply