Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Перший вихід суто жіночої команди в космос зірвався

Автор:

|

Квітень 10, 2019

|

Рубрика:

Перший вихід суто жіночої команди в космос зірвався

Енн Мак-Клейн і Крістіна Кох

NASA планувала перший в історії вихід у космос команди астронавтів, всі члени якої були б жінками. Енн Мак-Клейн і Крістіна Кох мали одночасно залишити МКС, але з’ясувалося, що скафандр потрібного їм розміру — на облавку МКС є лише один. Підготувати одразу було важко, тому вирішили, що жінки користуватимуться одним скафандром по черзі.
У NASA пояснили, що донедавна Енн Мак-Клейн використовувала скафандри двох розмірів — середнього і великого. І лише нещодавно усвідомила, що зручніше почувається саме в середньому. «На орбіті відчуття того, наскільки зручно вам в тому чи іншому розмірі, може змінюватися. Це пов’язано з впливом, який чинить на вас перебування на орбіті і життя в умовах невагомості», — пояснив Бренді Дін, спікер Космічного центру ім. Джонсона в Г’юстоні.
У NASA вирішили, що простіше та безпечніше буде просто замінити одного з учасників команди. Замість Енн Мак-Клейн у космос разом з її напарницею виходить чоловік — астронавт Нік Гаґ. До цього часу територію МКС одночасно залишали лише команди астронавтів-чоловіків або змішані команди.
Бі-Бі-Сі-Україна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply