Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Перша в Україні шкільна сільська обсерваторія

Автор:

|

Липень 26, 2018

|

Рубрика:

Перша в Україні шкільна сільська обсерваторія

У селі на Тернопільщині облаштували шкільну обсерваторію за понад 1 млн грн. Її відкрили в Лозівській школі Байковецької об’єднаної територіальної громади (ОТГ) за кошти громади та США за участі Марі Йованович посла Сполучених Штатів в Україні. Завдяки обсерваторії в учнів з’явилися нові можливості для дослідження небесних тіл, розвитку науки та покращення знань з астрономії та фізики. Представники громади та всі охочі зможуть через сайт спостерігати зірки, комети й астероїди віддалено.
Обсерваторія обладнана потужним телескопом із автонаведенням, сучасним комп’ютерним устаткуванням та навчальними практичними матеріалами. Ідея її побудови виникла у місцевого вчителя фізики, і її підтримали у громаді.
За словами п. Йованович, обсерваторія стала демонстрацією результату партнерства між США й Україною. «Я була дуже здивована, адже не думала, що приїхавши сюди у невеличку громаду, побачу обсерваторію. Але це дуже важливо, що люди приймають самостійно рішення, йдуть за тими захопленнями й інтересами, які у них є. Студенти й учні мають позитивний приклад того, що якщо ти дуже чогось хочеш і справді прагнеш, то зможеш це зробити». Проект у селі реалізований у рамках програми Агенції США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить найкращі результати й ефективність» (DOBRE).
На облаштування обсерваторії витратили понад 1 млн грн. «Коли почався відбір громад за проектом, ми одні з перших виграли конкурс. Ця співпраця вже дала результат, один із яких — відкриття обсерваторії. На її облаштування з проекту DOBRE було виділено 260 тис. грн, 800 тис. грн — кошти з бюджету Байковецької ОТГ», — зазначив Анатолій Кулик, голова громади.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply