Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 21, 2021

Оумуамуа — не корабель прибульців

Автор:

|

Липень 17, 2019

|

Рубрика:

Оумуамуа — не корабель прибульців

Міжзоряний об’єкт Оумуамуа — це сигароподібний шматок каменю, який зараз розташований за межами Сонячної системи. Нове дослідження дійшло висновку, що це ніякий не космічний корабель прибульців. Міжнародна команда учених упевнена, що все, що ми знаємо про Оумуамуа, відповідає його природному походженню. «Ми ніколи не бачили нічого подібного на Оумуамуа в нашій Сонячній системі. Це все ще залишається загадкою. Але ми вважаємо за краще дотримуватися відомих нам аналогів доти, доки не знайдемо щось унікальне. Гіпотеза про космічний корабель прибульців — кумедна ідея, але наш аналіз показує, що існує ціла низка природних явищ, які можуть це пояснити», — розповідає астроном Метью Найт із Університету Меріленду.
Оумуамуа помітили в жовтні 2017 року, через місяць після того, як він наблизився до Сонця і подався назад із Сонячної системи. Насправді він дуже дивний навіть якщо не враховувати той факт, що подорожував сотні мільйонів років просторами космосу.
Єдине, що у нього є спільного з іншими об’єктами Сонячної системи, — червоне забарвлення, яке свідчить про щільну, багатою металом композицію, спечену космічним випромінюванням. Але при цьому жодна комета або астероїд не має такої форми. «Оумуамуа ніби обертається, як пляшка на боці. І хоча об’єкт, здається, не містить льоду і не випускає гази, як це робить комета, його траєкторію не можна пояснити лише гравітацією, як це робить астероїд. Що свідчить про те, що це одночасно комета й астероїд», — додає Метью Найт, колега д-ра Найта. — Швидше за все, об’єкт починався як планета, але все ще перебуває в процесі формування в далекій зоряній системі, яку викинула його в космос». Таке, на думку авторів роботи, відбувається досить часто.
Крім цього, незважаючи на те, що спостереження за Оумуамуа не виявлено дегазації комети, яка могла б пояснити її траєкторію, відсутність виявлення не означає відсутності активності, тим більше, що спостереження не проводили на деяких довжинах хвиль.
Після тривалих спостережень за Оумуамуа, дослідники з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики припустили, що це може бути не камінь, а «штучний сонячний вітрильник». У роботі зазначено, що Оумуамуа, ймовірно, має штучне походження та блукає міжзоряними просторами за допомогою просунутого технологічного обладнання, яке використовує сонячну радіацію як рушійну силу.
Фахівці дійшли до такого висновку через дивну поведінку астероїда: згідно з попередніми даними NASA, отриманими з телескопа Hubble, об’єкт несподівано збільшував свою швидкість і змінював траєкторію, проходячи через внутрішню Сонячну систему.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply