Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

New Horizons долетів до Плутона

Автор:

|

Липень 23, 2015

|

Рубрика:

New Horizons долетів до Плутона

New Horizons

Автоматична міжпланетна станція New Horizons на минулому тижні наблизилася до Плутона на мінімальну відстань за час своєї місії — приблизно 12,5 тис. км. Перед зближенням апарат передав на Землю фотографію карликової планети, зроблену з відстані 766 тис. км від її поверхні. New Horizons — перша місія на Плутон в історії космонавтики. Проте станція не буде виведена на орбіту планети. Вона лише збере дані про Плутон і його супутник Харон, після чого займатиметься дослідженням об’єктів поясу Койпера.
New Horizons знадобилося більше дев’яти років, аби долетіти до Плутона: апарат був запущений у січні 2006-го. Сигнал зі станції до Землі йде 4,5 години. За допомогою цього космічного апарату вчені з NASA змогли визначити точний діаметр карликової планети Плутон. Він становить 2 370 км і це — більше, ніж вважалося раніше. Також астрономи підтвердили отриману раніше оцінку діаметра Харона — найбільшого супутника Плутона. Його діаметр, як і передбачалося, склав 1208 км.
Із моменту відкриття Плутона 1930-го його розміри залишалися в центрі постійних наукових дебатів. Річ у тім, що точна оцінка була сильно ускладнена через його атмосферу, що періодично змінюється. Так, при видаленні від Сонця атмосфера Плутона заморожується й осідає на поверхні, а при наближенні розігрівається і може розширюватися. Нова оцінка діаметра Плутона веде до перегляду певних усталених поглядів на цю карликову планету. Ймовірно, Плутон — менш щільний, ніж передбачалося раніше і він має багато льоду. А нижній шар атмосфери — менший, ніж вважалося.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply