Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

NASA в дії

Автор:

|

Жовтень 03, 2018

|

Рубрика:

NASA в дії

Око Центавра

Національна аерокосмічна аґенція США (NASA) запустить у космос передовий лазерний апарат, який буде вимірювати зміни полярного льодового покриву Землі. Апарат ICESat-2 буде вимірювати середнє щорічне значення висоти наземного льоду, що охоплює Ґренландію й Антарктику. Запуск ICESat-2 розширить і продовжить 15-річний досвіт NASA з моніторингу зміни полярних льодових висот Землі. NASA почало вивчати зміну льодового покрову 2003 року, запустивши першу місію ICESat.
Крім цього, NASA запустить автоматичний зонд Parker Solar Probe, розміром із автомобіль, який наблизить до головного світила на рекордно коротку відстань. Таким чином учені зможуть ефективніше вивчати Сонце. Станція габаритами 1 х 3 х 2,3 м наблизиться до світила ближче, ніж який-небудь інший рукотворний об’єкт.
Всі земні апарати до цього розташовувалися у сім разів далі від Сонця. Попередньо, для запуску Parker Solar Probe потрібно щонайменше 1,5 млрд USD. Це перший крок у програмі Living With a Star.
Науковці вважають, що запуск Parker Solar Probe надасть нові дані про сонячну активність і зробить важливий внесок у нашу здатність прогнозувати великі космічні події, які впливають на життя на Землі, такі, як спалахи на зірці тощо. Також учені сподіваються розгадати одну з найбільших загадок: чому зовнішній шар атмосфери зірки набагато гарячіший, ніж її поверхня.
А нещодавно у NASA показали світлину планетарної туманності в сузір’ї Центавра, розташованої на відстані 4,9 тис. світлових років від Землі. Особливістю яскравої синьо-рожевої хмари космічного газ є форма, що нагадує око. «Туманності такого типу живуть кілька десятків тисяч років. За космічними мірками, це дуже недовго», — стверджують фізики. Найяскравіша зірка Центаврі називається Рігель Кентаурус. У цьому космічному об’єкті є найхолодніше місце у Всесвіті, який можна побачити.
Зараз інженери Лабораторії реактивного руху NASA завершують збірку гвинтокрила «Марс», який планують відправити на Червону планету в найближчі роки. Автономний польотний блок планується розгорнути з ровера «Марс 2020» після його ймовірної посадки на Червону планету в лютому 2021-го.
На апарат ще чекають випробування у спеціальній вакуумній камері. Під час цих випробувань апарат зробить лише один випробувальний політ в умовах зниженого атмосферного тиску. Маса апарату становить 1,8 кг. Його фюзеляж виконаний у вигляді невеликої коробки, над якою розміщені співвісні несучі гвинти діаметром 1,2 м. Випробування зібраного безпілотного гвинтокрила в Лабораторії реактивного руху NASA триватимуть до квітня 2019 року. Потім апарат передадуть фахівцям, які займаються розробкою та складанням ровера для місії «Марс 2020».

Євген Клен

До слова
Учені з Каліфорнійського технологічного університету заявили, що змогли розробити унікальний наноматеріал, який вирізняється легкістю і водночас міцністю. З нього теоретично можна зробити найшвидкохідніший космічний корабель. Апарат зміг би розвивати 20 % швидкості світла (60 тис. км/с). Це значно перевищує показники пересування сучасних зондів. Для створення корпусу корабля відмінно б підійшли кремній і діоксид кремнію. Перший матеріал послужив би основою для сонячного вітрила, а другий може завадити перегріву зонду. Швидкість апарату дозволила б опинитися на Марсі всього лише за годину, а на Місяці — за 1,5 хвилини. Правда, для досягнення таких показників треба забезпечити миттєвий старт, що неможливо за нинішніх технологій. Дослідники зазначили, що ще не закріпили свою теорію про міцність матеріалу на практиці. Якщо характеристики підтвердяться, то людство стане на крок ближчим до підкорення космосу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply