Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

NASA освоює Марс

Автор:

|

Січень 02, 2019

|

Рубрика:

NASA освоює Марс

Американська аерокосмічна аґенція NASA торік зробила вагомий крок в освоєнні Червоної планети.
Зокрема, там протестували нову технологію Advanced Supersonic Parachute Inflation Research Experiment. Парашут разом із вантажем скинули з ракети для прольоту через атмосферу. Він розкрився за чотири десятих секунди, що є рекордом для пристрою такого розміру. Під час виготовлення новинки використали нейлон, технору та кевларові волокна. Таке поєднання матеріалів дозволить парашуту утримувати важкі вантажі та не отримувати пошкодження після проходження через атмосферу. Парашут наміряються використати під час місії Mars 2020. Він доправить на поверхню планети дослідного робота вагою в 1050 кг. Це буде найважчий вантаж із усіх, що опускалися на Марс.
Однак NASA вже успішно посадило на Марс іншого робота — InSight. Він розроблений для поглиблення знань про структуру Червоної планети та її будову від ядра до поверхні. Це був уже дев’ятий робот, якого відправили на Марс, і як всі попередники. «Моє перше фото на Марсі! Мій об’єктив ще у чохлі, але я просто мав показати вам свою нову домівку», — повідомив зонд, який приземлився на пласку рівнину, відому під назвою Elysium Planitia, поруч із екватором Червоної планети.
Однак NASA не обмежується Марсом. Джим Брайденштайн, керівник аґенції, заявив, що США незабаром мають намір повернутися на Місяць. «Ми зробимо це раніше, ніж ви думаєте!», — написав він у Twitter.
А ще зонд OSIRIS-REx, запущений два роки тому, сів на астероїді Бенну. Цей астероїд становить загрозу нашій планеті, бо через сто років наблизиться до Землі на вкрай небезпечну відстань. Посадку зонда NASA транслювало наживо. Вчені кажуть, що місія апарату — унікальна: на астероїді він проведе два роки й зможе там рухатися поверхнею. На Землю він має привезти до 50 кг взірців породи, які допоможуть ученим більше дізнатися про походження Сонячної системи. Крім цього, завдяки цій місії науковці сподіваються з’ясувати шляхи пересування потенційно небезпечних астероїдів. OSIRIS-REx уже знайшов інгредієнти для води на Бенні. Данте Лауретта з Університету Аризони заявив, що дослідження виявило сліди молекул водню та кисню.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply