Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

NASA категорично відмовилася співпрацювати з РФ

Автор:

|

Червень 18, 2020

|

Рубрика:

NASA категорично відмовилася співпрацювати з РФ

Американська аерокосмічна аґенція NASA репрезентувала «Пакт Артеміди» — угоду між космічними країнами щодо правил із освоєння Місяця. Наразі невідомо, з якими країнами США вестимуть перемовини про приєднання до цієї угоди. Водночас Російську Федерацію (РФ) як партнера NASA не розглядає, бо бачить у РФ загрозу своїм космічним технологіям. У межах програми аґенція планує висадити на поверхню Місяця «першу жінку та наступного чоловіка».
У NASA наголосили, що вкрай важливо напрацювати спільний набір принципів, які регулюватимуть цивільні дослідження та використання космічного простору. Джим Брайденстайн, директор NASA, пропонує «йти разом» на Місяць, не уточнюючи, кому саме адресує ці слова. «Це новий початок для освоєння космосу! Для мене велика честь оголосили про «Пакт Артеміди», який встановлює спільне бачення та набір принципів для усіх міжнародних партнерів, які доєднаються до повернення людства на Місяць», — зазначив він.
В аґенції уточнили, що партнери зможуть приєднуватися до пакту, укладаючи двосторонні угоди, у яких буде викладене спільне бачення принципів, що відповідають Договору про космос від 1967 року. Ці принципи допоможуть створити безпечне та прозоре середовище, яке сприятиме дослідженням у космосі.
У «Пакті Артеміди» йдеться: угода спрямована не лише на дослідження, а й на покращення мирних взаємин між народами, адже в основі пакту є вимога того, аби уся діяльність проводили з мирною метою; прозорість — NASA завжди намагаються публічно говорити про свої плани та політику, й очікують того ж від майбутніх партнерів; важливим моментом є функціональна сумісність, бо вона має вирішальне значення для забезпечення безпеки та надійності у дослідженні космосу; пакт закликає країн-партнерів використовувати відкриті міжнародні стандарти, розробляти нові стандарти за необхідності та прагнути до максимально можливої функціональної сумісності; наріжним каменем угоди є надавати допомогу тим, хто її потребує, вона підтверджує зобов’язання NASA і країн-партнерів щодо Угоди про порятунок космонавтів, повернення космонавтів та повернення об’єктів, запущених у космос; учасники пакту мають вжити усіх заходів для надання допомоги космонавтам, котрі зазнають лиха; обмін науковими даними — партнери NASA мають брати приклад із аґенції і також публікувати свої наукові дані, аби гарантувати, що людство зможе отримати вигоду від дослідження Місяця; учасники угоди мають захищати об’єкти й артефакти, які мають історичну цінність;
Можливість видобувати корисні копалині на Місяці, Марсі й астероїдах — одне з найважливіших завдань дослідження космосу, учасники угоди повинні видобувати ресурси у космосі з дотриманням Договору про космос 1967 року; створення «зон безпеки» навколо Місяця має запобігти можливій шкоді від різних перепон. для цього учасники пакту мають інформувати про місце та характер своїх операцій; збереження стійкого та безпечного навколишнього середовища — для цього країни-учасники повинні діяти так, аби відповідати Керівним принципам зі зменшення космічного сміття профільного комітету Організації Об’єднаних Націй.
Учасники пакту також мають розробляти плани зі зменшення орбітального сміття, зокрема через безпечну, своєчасну та ефективну утилізацію та пасивацію космічних кораблів після завершення їхніх місій.
Як повідомляв «Міст», через коронавірус NASA припинила складати ракети.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply