Новини для українців всього свту

Sunday, May. 9, 2021

На Сонці зникли всі плями

Автор:

|

Серпень 07, 2014

|

Рубрика:

На Сонці зникли всі плями

Сонце

Західні вчені запанікували, коли не виявили на знімках космічної обсерваторії NASA плям на Сонці. Пояснити це явище науковці поки що не можуть. Дані, які надсилають космічні телескопи протягом останніх днів, дуже здивували астрономів. Сонце втратило всі плями, незважаючи на те, що зараз перебуває в середині 11-річного циклу сонячної активності. Лише кілька тижнів тому на світилі була купа плям, але зараз астрономи не можуть знайти жодної.

Плями утворюються там, де спостерігається згущення магнітних полів і мінімальна температура. «Плями можуть змінюватися, але коли ми очікуємо побачити десятки плям, а не бачимо жодної, це – дивно», — вважає Алан Даффі з Технологічного університету Суінберна.
За словами дослідника, зазвичай на Сонці є не менш ніж 20 таких плям. Зараз, як показав знімок, зроблений обсерваторією Solar Dynamics Observatory, плям на ньому немає. Ця обставина суперечить одному з головних показників сонячної магнітної активності — числу Вольфа. За його допомогою астрономи 2003 року встановили, що кількість плям на Сонці протягом п’яти останніх 11-річних циклів його активності має бути максимальною за минулих 1 150 років.
Зараз учені не можуть сказати, до яких наслідків призведе такий різкий спад сонячної активності, хоча подібні явища вже спостерігалися, коли 11 серпня 2011 року на активному Сонці також не було жодної плями.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply