Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

На навколоземній орбіті — магнітна лабораторія

Автор:

|

Березень 26, 2015

|

Рубрика:

На навколоземній орбіті — магнітна лабораторія

Magnetospheric Multiscale

Агенція NASA запустила на навколоземну орбіту космічну лабораторію для вивчення магнітних полів — Magnetospheric Multiscale (MMS). Старт ракети Atlas 5 із космічним апаратом було здійснено з космодрому на мисі Канаверал.

Основним призначенням лабораторії стане дослідження такого фізичного ефекту, як магнітне перез’єднання. За допомогою цього процесу, як пояснює NASA, магнітні поля Землі з’єднуються та роз’єднуються, при цьому відбувається вибухове вивільнення енергії.
Лабораторія містить чотири однакових блоки-супутники восьмикутної форми, які після виведення на орбіту навколо планети вишикуються на траєкторії у формі піраміди. Це дасть змогу ефективніше вимірювати фізичні параметри одразу в чотирьох різних точках навколоземного простору, формуючи тривимірну картину того, що відбувається.
Вивчаючи явище магнітного перез’єднання в земній магнітосфері, вчені сподіваються зрозуміти, як діє цей механізм у інших небесних тіл, наприклад, в атмосфері Сонця й інших зірок, в околицях чорних дір і нейтронних зірок, на кордоні між геліосферою Сонячної системи та міжзоряним простором.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply