Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

На МКС відправили лабораторії, створені українськими школярами

Автор:

|

Грудень 12, 2022

|

Рубрика:

На МКС відправили лабораторії, створені українськими школярами
Українські школярі в NASA

На Міжнародну космічну станцію (МКС) відправили дві мінілабораторії, створені українськими учнями — переможцями Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт слухачів Малої академії наук України. Про це повідомила Олена Зеленська, дружина президента України. «Космічний корабель SpaceX Dragon полетів у космос із двома шкільними експериментами українських учнів. Так, уявіть собі! Це вперше в історії Мала академія наук України здійснила подібне! Дві команди переможців всеукраїнського конкурсу — учні Харківської ґімназії № 47 і Рішельєвського ліцею з Одеси — відправили на МКС свої мінілабораторії», — зазначила вона.
За словами першої леді, учні спостерігали за відльотом ракети на живо — на мисі Канаверал (штат Флорида) космічного центру NASA. «Можу лишень уявити, які відчуття переповнювали їх у цей історичний момент: коли ракета несе в космос результат твоєї праці. Мене ж переповнює гордість за наших учнів. За їхніх викладачів. За всіх, хто попри війну зробив це можливим», — поділилася вона.
А також додала, надзвичайно показовим є те, що ґімназію в Харкові знищила російська ракета, але вчитель забрав експеримент зі зруйнованого класу, й учні все одно завершили проєкт відповідно до вимог NASA. «Росія запускає ракети по наших школах. Ми запускаємо у космос знання. Ми справді різні. І це, на щастя, бачить увесь світ», — наголосила п. Зеленська.
Як повідомляв «Міст», українці перемогли у престижному хакатоні від NASA.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply