Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

На Марсі буде незалежне місто

Автор:

|

Листопад 14, 2020

|

Рубрика:

На Марсі буде незалежне місто
Прапор Марса

Ілон Маск, генеральний директор компанії SpaceX, розкрив свої плани щодо будівництва на Марсі міста, яке буде цілком незалежним від планети Земля. «Дуже допомагає, коли маєш за мету створення самостійного міста на Марсі. Не лише кілька людей на одній базі, а справжнє незалежне місто», — поділився він своїми планами.
За словами винахідника, наразі триває розробка різноманітних проєктів осель, які буде можливо збудувати на Марсі. Крім цього, п. Маск наголосив, що їх необхідно завершити ще до початку надзвичайних подій або катаклізму на Землі. Зокрема, йдеться про можливе зіткнення Землі з кометою, надпотужне виверження вулкану або «ядерний Армагеддон». «Цивілізація (на Землі. — Ред.) не виглядає надто сильною. Наразі вона виглядає доволі хиткою», — зауважив підприємець і додав, що космічний корабель Starship може відправитися на Марс без людей на облавку вже незабаром.
Він також планує побудувати цілий флот величезних космічних кораблів Starship і відправити перших астронавтів на іншу планету 2024 року. Після того, як там створять основні системи життєзабезпечення, можна буде розширити колонію.
Крім цього, глава SpaceX заявив, що вдалий знімок фотографа Джона Крауса ракети Falcon 9 на тлі Сонця, що злітає, підказав йому ідею, як має виглядати прапор Марса. Та це не перший варіант прапора для потенційного аванпосту людства на Марсі. У відзначеному премією Неб’юла романі «Рухаючи Марс» письменника Ґреґа Беара описано біло-блакитне полотнище з великим червоним колом і двома меншими, що символізують сам Марс і два його місяці. Іншу ідею запропонував користувач Twitter Real Patrick Daly. В основі його дизайну лежить картинка з горнятка Boeing, на якій також зображена ракета на тлі Сонця.
Водночас компанія з Сіетла (штат Вашинґтон) Ultra Safe Nuclear Technologies розробила концепцію нового двигуна з ядерним тепловим рухом, який може зробити революцію в освоєнні Сонячної системи. Використання такого двигуна дозволить, зокрема, вдвічі зменшити час перельоту між Землею та Марсом, скоротивши його з теперішніх шести місяців до трьох.
Майкл Ідс, головний інженер USNC-Tech, упевнений, що новий концептуальний двигун надійніший, ніж попередні розробки NTP, і може виробляти питомий імпульс удвічі довше, ніж найкращі хімічні ракети, які зараз використовують в космонавтиці. У ролі палива у двигуні USNC-Tech використовують низькозбагачений уран, отриманий із переробленого ядерного палива та збагачений на 5-20 %. Після збагачення він інкапсулює в частинки, вкриті карбідом цирконію, які й слугують паливом.
У компанії стверджують, що отримане таким чином паливо набагато стійкіше, ніж звичайне ядерне паливо і воно може працювати за високих температур. Це забезпечує надійну конструкцію реактора, високу тягу та питомий імпульс, які раніше можна було отримати лише з високозбагаченого урану. Крім цього, таке паливо можна виробляти за допомогою існуючих ланцюжків постачання та заводів-виробників.
Концепція, хоча добре прорахована і ґрунтується на низці відпрацьованих технічних рішень у наземних ядерних реакторах, це ще далеко навіть не прототип. На його будівництво та тестування знадобиться не один рік, якщо проєкт позитивно прийме NASA та виділить кошти на продовження досліджень.
Ще кілька років витратять на опрацювання технології виробництва та тестування тривалої експлуатації. І тільки потім, якщо не виникне інженерних проблем, такий двигун зможе з’явитися в ролі штатного на тих же марсіанських ракетах.
Поява подібних двигунів перебуває за обрієм десяти років, а якщо вченим вдасться вирішити проблему захисту екіпажу від тривалого жорсткого опромінення перші пілотовані місії на Марс повинні вирушити вже до кінця цього десятиліття.
А тим часом на самому Марсі знайшли озера з рідкою водою. Раніше вчені вже виявили три водойми і змогли підтвердити існування четвертої. Здійснити відкриття допомогли дані 134 спостережень, проведених космічним апаратом у 2012-2019 рр. «Система водойм» на планеті перебуває приблизно на глибині 800 м. Вони займають площу, що дорівнює приблизно одній п’ятій площі Німеччини. Найбільше з озер має ширину близько 30 км.
Фахівці наголошують, що на таких глибинах просто недостатньо тепла для танення льоду. Імовірно, вона перебуває в рідкому стані через вкрай високу концентрацію солей. І цей факт ставить під сумнів можливість існування у воді мікроорганізмів.
Як повідомляв «Міст», американський учений виявив на Марсі комах.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply