Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

На честь Ольги Токарчук назвали астероїд

Автор:

|

Серпень 29, 2021

|

Рубрика:

На честь Ольги Токарчук назвали астероїд
Ольга Токарчук

Один із астероїдів назвали на честь польської лавреатки Нобелівської премії з літератури. Його виявили польські астрономи. Астероїд, що обертається довкола Сонця матиме офіційну повну назву 555468 Tokarczuk. Її схвалив Міжнародний астрономічний союз.
Космічне тіло, яке раніше називали 2013 YH47, виявили у вересні 2013-го Міхал Кусяк і Міхал Лолновський, коли працювали в обсерваторії «Рантіґа» в Італії. Його орбіту вивчили настільки добре, що об’єкту також присвоїли каталожний номер, а це дозволило потім надати астероїду назву. Астрономи визначили, що астероїд має розміри невеликого містечка й обертається навколо Сонця між Марсом та Юпітером. На один оберт навколо Сонця йому потрібно 4,7 року.
Д-р Лолновський і д-р Кусяк співпрацюють чимало років і називали космічні тіла на честь польських міст, музикантів і науковців. Дослідники вважали, що варто було б назвати знахідку на честь когось особливого. Вибір Ольги Токарчук для цього астероїда також не був випадковим. «Я хотів би подякувати не лише за її чудову літературу, а й за її соціальну відповідальність, наповненість радісною автентичністю та класом. Сподіваюся, що колись ми зможемо з нею познайомитись і особисто представити вам підтвердження того, що ви є «власницею» півторакілометрової скелі», — написав Міхал Лолновський у Facebook.
Ольга Токарчук — польська письменниця українського походження, есеїстка, громадська діячка, психологиня, сценаристка, Нобелівська лавреатка 2018-го, лавреатка Букерівської премії. Її книжки переклали більше ніж 40 мовами, деякі твори екранізували й інсценізували польські театри. 2020 року вона заснувала фонд, метою якого є підтримка польської та світової культури, а також мистецтва в Польщі та за кордоном, сприяння та підтримання захисту прав людини, демократії, громадянського суспільства, громадянських свобод, навколишнього середовища та протидії дискримінації, підтримання прав жінок, сприяння та підтримання всебічного розвитку Польщі. 2019-го міський голова Кракова вирішив на честь Ольги Токарчук закласти ліс. Нещодавно їй надали статус почесної громадянки Варшави.
Як повідомляв «Міст», лавреаткою Букерівської премії стала полька з українським корінням.

About Author

Meest-Online