Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

КНР будує плавучий космодром нового типу

Автор:

|

Грудень 06, 2021

|

Рубрика:

КНР будує плавучий космодром нового типу
Досі китайці запускали ракету Чанчжен-11 із переобладнаної баржі

У Китайській Народній Республіці (КНР) проводять роботи з будівництва спеціального корабля для морських пусків космічних ракет-носіїв. Його габарити — 162,5 х 40 м. Судно використовуватимуть неподалік від нового космодрому біля м. Хайян у східній провінції Шаньдун. Його планують ввести в експлуатацію 2022-го. Корабель оснастять обладнанням для підтримання пусків ракет-носіїв «Чанчжен-11», більших ракет Smart Dragon і майбутніх носіїв на рідкому паливі.
Нове судно також планують використовувати як посадочну платформу для перших ступенів ракет-носіїв аналогічно до того, як це робить компанія SpaceX для посадки перших ступенів Falcon 9 і Falcon Heavy.
Морський старт забезпечить КНР більше варіантів для виведення кораблів у космічний простір. А гнучке позиціонування стартового майданчика полегшує вибір оптимальної траєкторії польоту, щоб відпрацьовані щаблі ракет падали в море, а не на суходіл, де можуть постраждати люди.
Пекін уже здійснив два пуски ракет «Чанчжен-11» із акваторії Жовтого моря, для чого використовували переобладнані баржі. Це дозволило КНР стати третьою країною, яка здійснила запуск космічної ракети з плавучої платформи. До цього подібні старти реалізовували в РФ і США.
На початку року повідомляли про наміри китайської влади провести два-три морські запуски ракет «Чанчжен-11», але досі жоден із них не відбувся. Цього року Китай вже виконав 41 запуск ракет-носіїв, встановивши новий національний рекорд. Для порівняння, США виконали 39 пусків.
Як повідомляв «Міст», Україна збудує власний плавучий космодром.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply