Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Картини львівського художника побували в космосі

Автор:

|

Вересень 11, 2019

|

Рубрика:

Картини львівського художника побували в космосі
Картини з колекції Станіслава Сілантьєва

У малій виставковій залі Національного художнього музею показали картини з колекції Станіслава Силантьєва. Зокрема, виставили роботи Юрія Щербатенка «Пізня вечеря» (1970) і «Дівчата» (1968). «Космонавти кажуть, що на орбіті в людини є потреба в мистецтві», — розповідає колекціонер і показує офорти львів’янина Ігоря Подольчака.
1993-го вперше в історії твори художника відправили у відкритий космос. Ці роботи Ігор Подольчак створив у 1990-1991 рр. Митець багато працює з темою тіла людини. Він один із останніх учнів старих майстрів, які розвивали львівську графічну школу. Для неї характерна техніка офорту в ахроматичних кольорах — білому, чорному, сірому. Їхні роботи зазвичай депресивні, холодні, готичні, важкі. Картини Подольчака є в 26 музеях і публічних галереях світу.
1991 року з художником Ігорем Дюричем він заснував творче об’єднання «Фонд Мазоха». Разом проводили мистецькі акції в Україні, Німеччині та Росії. Домовилися з російськими космонавтами Сергієм Авдєєвим та Анатолієм Соловйовим. Ті взяли два офорти Ігоря Подольчака на орбітальну станцію «Мир» і записали шестихвилинне відео «Мистецтво в космосі». Розповідають, що це перша космічна художня виставка.

Марина Непийвода, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply