Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 24, 2021

Ілон Маск відправив на орбіту туристів

Автор:

|

Жовтень 14, 2021

|

Рубрика:

Ілон Маск відправив на орбіту туристів
Космічні туристи

Їхня місія стала новим кроком із відкриття космічного простору для тих, хто може собі дозволити таке задоволення. Туристи провели на орбіті три дні. Після закінчення місії капсула сіла в Атлантичному океані.
Американська космічна аґенція NASA, яка раніше завжди виступало замовником польотів американських астронавтів на кораблях SpaceX, цього разу не мала стосунку до цієї місії. Політ оплатив американський мільярдер Джаред Айзекман, який і очолив екіпаж із трьох осіб. Про те, скільки саме заплатив, не каже, але польоти в космос — задоволення дуже і дуже дороге.
Разом із п. Айзекманом у триденну орбітальну подорож вирушили працівниця системи охорони здоров’я Гейлі Арсено, популяризатор науки Сіан Проктор та інформаційний аналітик Кріс Семброскі. Вони сподіваються надихнути на космічні польоти інших і водночас збирали кошти на дослідження ракових захворювань у дітей. Місія отримала назву Inspiration4 («Натхнення»).
За 60 років, що минули з часу першого польоту радянського космонавта Юрія Гагаріна, в космосі побували близько 600 людей. Здебільшого це були військові, які виконували завдання своїх урядів. Але Inspiration4 — зовсім інша справа. Це повністю комерційний орбітальний політ, який виконують приватні цивільні особи.
Всього пів року тому Айзекман, Арсено, Проктор і Семброскі жили своїм звичайним життям. Але потім усе змінилося. Вони пройшли прискорений курс підготовки астронавтів, займалися на тренажері SpaceX, який у деталях повторює орбітальну капсулу. Компанія планує і надалі здійснювати комерційні орбітальні польоти.
Бі-бі-сі-Україна

До слова
На 2022 рік запланували запуск космічного корабля з першим повністю комерційним екіпажем. Про це повідомила Кеті Людерс, керівниця програми пілотованих польотів NASA. «Чудова новина! Ми плануємо на 21 лютого запустити першу приватну місію Axiom-1 до Міжнародної космічної станції (МКС)», — написала вона у Twitter.

Як повідомляв «Міст», Безоса та Бренсона позбавили звання «астронавтів».

About Author

Meest-Online