Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Hubble виявив у ранньому Всесвіті унікальні подвійні квазари

Автор:

|

Травень 28, 2021

|

Рубрика:

Hubble виявив у ранньому Всесвіті унікальні подвійні квазари

Телескоп Hubble уперше виявив подвійні квазари, вік яких становить щонайменше 10 млрд років. Квазари — дуже давні об’єкти, розкидані по всьому Всесвіту. В основному, вони формувалися на ранніх етапах її розвитку та розташовані так далеко, що їхнє світло доходить до Землі лише зараз.
Як вважають учені, вони є активними ядрами галактик на початковому етапі розвитку, в яких надмасивна чорна діра поглинає навколишню речовину, формуючи акреційний диск. Останній є джерелом надпотужного випромінювання, яке в сотні разів перевищує світло зірок у таких галактиках, як наша.
Подвійні квазари відкрили фахівці з Іллінойського університету. Спершу вони склали перелік можливих пар квазарів у ранньому Всесвіті, а потім спрямували на них космічний телескоп. З чотирьох визначених цілей підтвердилися дві.
Як вказали автори дослідження, в далекому Всесвіті на кожні тисячу одиночних квазарів припадає один подвійний, тому знайти його — все одно, що голку в скирті сіна. Астрономи вважають, що розташовані поруч квазари з часом можуть об’єднатися в надмасивні чорні діри, породивши при цьому гравітаційні хвилі.
Зображення Hubble показують, що квазари всередині кожної пари перебувають на відстані всього близько 10 тис. світлових років один від одного. Для порівняння, Сонце розташоване на відстані 26 тис. світлових років від надмасивної чорної діри в центрі нашої Галактики. Квазари мали величезний вплив на формування галактик у Всесвіті, і виявлення подвійних об’єктів в цю ранню епоху допоможе перевірити давні теорії про те, як чорні діри й їхні батьківські галактики спільно розвивалися.
Як повідомляв «Міст», телескопу Hubble вдалося зробити величезний знімок Всесвіту.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

До слова
З’явилося перше фото, яке зробив прототип мисливця за потенційно небезпечними астероїдами. Телескоп Test-Bed Telescope 2 (TBT2) збудували з метою демонстрації та налагодження технологій, які пізніше використають у побудові мережі Flyeye. 56-сантиметровий телескоп розташований у Європейській південній обсерваторії в Чилі. Він працюватиме у тандемі з аналогічним телескопом TBT1, розмішеним у Себреросі (Іспанія). Вперше для дослідження вибрали галактику NGC 5128, яку також називають Центавр А.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply