Новини для українців всього свту

Wednesday, Apr. 14, 2021

Директор NASA хоче повернути Плутону статус планети

Автор:

|

Листопад 28, 2019

|

Рубрика:

Директор NASA хоче повернути Плутону статус планети
Джим Брайденстайн

Джим Брайденстайн, директор американської космічної аґенції NASA, виступив за повернення Плутону статусу планети. Нагадаємо, що Плутон позбавили статусу дев’ятої планети Сонячної системи 2006 року, й астрономи стали його вважатися просто «карликовою планетою». Це сталося після того, як астроном Майкл Браун відкрив небесне тіло Еріду приблизно таких же розмірів, як і Плутон. Тож астрономи стали перед вибором — визнати Еріду і низку їй подібних тіл планетами або перевести Плутон у розряд карликових планет. Після довгих суперечок Міжнародна астрономічна спілка вирішив позбавити Плутон статусу планети.
Астрономи тоді ж визначили критерії, за якими небесному тілу надавати статус планети — воно має перебувати на орбіті навколо Сонця, повинне мати достатню масу, щоб за рахунок самогравітації зберігати сферичну форму, і має бути здатним очистити район своєї орбіти від сторонніх небесних тіл.
«Декотрі люди стверджують, що для того, щоб бути планетою, вона повинна очистити свою орбіту навколо Сонця, — сказав директор NASA. — Але якщо будемо використовувати це визначення, то мали б усі планети перевести у статус карликових, тому що немає планет, які повністю розчищають свою орбіту навколо Сонця». Джим Брайденстайн мав на увазі астероїди, які підходять близько до всіх планет Сонячної системи. «Гадаю, що це неохайне визначення, — додав Брайденстайн. — Вважаю, що спосіб визначення планети ґрунтується на її внутрішній цінності, а не на таких значеннях, як орбітальна динаміка, що постійно змінюються».
Також п. Брайденстайн повідомив, що на першому ступені надважкої ракети-носія SLS уже встановили останній, четвертий двигун RS-25. «Перший ступінь ракети SLS — висотою 212 футів із усіма чотирма приєднаними двигунами RS-25 — є найбільшим відтоді, як NASA збудувала носій Saturn V для корабля «Аполлон», — заявив він. Запустити пілотований космічний корабель під назвою Orion на Місяць планують 2024 року.
Ракетні двигуни RS-25 розробляли спеціально для американської надважкої ракети SLS. Такі ж самі установки раніше вже використали на космічному кораблі Space Shuttle. Проте саме версія RS-25 для SLS має більшу тягу й оновлену систему управління.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply