Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Безоса та Бренсона позбавили звання «астронавтів»

Автор:

|

Серпень 05, 2021

|

Рубрика:

Безоса та Бренсона позбавили звання «астронавтів»
Ричард Бренсон — тепер астронавт?

Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) випустило новий наказ, який визначає правовий статус учасників комерційних рейсів. Відповідно до нього, не всі клієнти Blue Origin і Virgin Galactic можуть розраховувати на отримання «почесних крил астронавта».
Згідно з новою директивою, щоб претендувати на отримання розпізнавального знаку «крила астронавта», необхідно бути членом екіпажу, що відповідає всім кваліфікаційним вимогам, зробивши політ висотою понад 80 км, виконуючи при цьому важливі для забезпечення громадської безпеки функції, або ж, за альтернативного сценарію, будучи особою, чий «внесок у комерційну пілотовану космонавтику заслуговує особливого визнання». У другому випадку відповідність всім кваліфікаційним вимогам не є обов’язковою умовою для отримання почесного знаку.
Останньою інстанцією, яка приймає рішення про відповідність усім вимогам, є заступник директора Бюро комерційного використання космічних транспортних засобів. Він же визначає цінність «внеску в комерційну пілотовану космонавтику» для кожного окремого кандидата.
Таким чином, не кожного, хто бере участь в польоті компаній Blue Origin і Virgin Galactic визнає уряд США. Прийняте адміністрацією визначення звання «астронавт» має на увазі, що людина вирушає в космос з певною метою, яку не можна прирівняти до туристичної. Адміністрація чітко розмежовує поняття «пасажир» і «член екіпажу»: відповідно до закріплених у документах тлумачень, другим може вважатися лише «працівник або незалежний замовник, який у рамках своєї служби або контракту виконує дії, безпосередньо пов’язані зі запуском, поверненням або іншими операціями на космічному транспортному засобі».
При цьому обидві компанії випускають власні «крила астронавтів», що не мають правового статусу, процес видачі яких має повну юридичну свободу від регулювання FAA. Тому, навіть попри те, що клієнти обох компаній не будуть офіційно визнані адміністрацією на правовому рівні, їм продовжать вручати почесні відзнаки.
Перша пасажирська місія Virgin Galactic передбачала проведенням експериментів на облавку космоплану, в яких так чи інакше, за даними компанії, побічно були задіяні учасники польоту. Всі четверо пасажирів оцінювали обладнання кабіни, але не обов’язково «підтримували громадську безпеку». Однак жоден із пасажирів не проводив жодних досліджень, не керував транспортним засобом і не відповідав за громадську безпеку.
Проте новий наказ дозволяє FAA видавати «почесні крила» деяким учасникам обох місій за їхній «внесок у космонавтику», навіть не зважаючи на невідповідність власним озвученим критеріям. Багато представників громадськості вважають цю поправку недоречною, адже, згідно з нею, нагородити людину «почесними крилами астронавта» можна в обхід усіх наявних кваліфікаційних вимог. Через існування критеріїв, оцінка яких є винятково суб’єктивною, адміністрація має повну свободу дій у прийнятті таких рішень.
Як повідомляв «Міст», розпочалася нова ера туризму.

Василь Маркович, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply