Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Астронавт відмовився від нагороди президента РФ

Автор:

|

Березень 29, 2022

|

Рубрика:

Астронавт відмовився від нагороди президента РФ
Скотт Келлі

Скотт Келлі, астронавт NASA, який здійснив чотири космічні польоти, зокрема, й на російських кораблях «Союз», заявив, що відмовляється від російської державної нагороди «За заслуги в освоєнні космосу». Так він висловив свій протест проти війни, яку веде Кремль в Україні.
У 2015-2016 роках чоловік став першим американцем, який провів на орбіті майже рік поспіль (340 діб) на облавку Міжнародної космічної станції. Російську державну нагороду йому вручив ще 2011 року Дмитро Медведєв, тодішній президент РФ, який був маріонеткою прем’єр-міністра Путіна. «Пане Медведєв, повертаю вам російську медаль, яку ви мені вручили. Будь ласка, віддайте її російській матері, чий син загинув у цій несправедливій війні», — зазначив він і додав, що надішле медаль поштою до посольства РФ у Вашинґтоні.
Астронавт активно коментує у Twitter війну в Україні, навіть робить публікації російською мовою. Він засуджує російське вторгнення та підтримує Україну. Нещодавно вступив у полеміку з Дмитром Рогозіним, керівником «Роскосмосу», спрогнозувавши фіаско російської космічної програми без підтримки західних країн.
Як повідомляв «Міст», NASA категорично відмовилася співпрацювати з РФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply