Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Antares вивів на орбіту корабель із вантажем для МКС

Автор:

|

Серпень 25, 2021

|

Рубрика:

Antares вивів на орбіту корабель із вантажем для МКС

Двоступенева ракета-носій «Антарес», розроблена за участі української сторони, вивела на орбіту вантажний транспортний корабель Cygnus із 3,7 т вантажу NASA для Міжнародної космічної станції (МКС). «Антарес» складається з двох ступенів. Основну конструкцію першого ступеня розробило конструкторське бюро (КБ) «Південне» (Дніпро) та виготовив Південний машинобудівний завод ім. О. Макарова (Дніпро) у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «Чезара», «Рапід» (Чернігів) та іншими на замовлення корпорації Northrop Grumman (США).
Підготовку ракети «Антарес», її випробування та пуск провели за участю фахівців КБ «Південне», «ВО ПМЗ» і «Хартрон-АРКОС». «Згідно з контрактом у КБ «Південне» в режимі реального часу здійснювали технічне підтримання пуску, приймання й обробляння телеметричної інформації. Українські фахівці в повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності», — наголосила персслужба КБ.
Основне завдання цієї місії — переправлення провізії та речей для екіпажу, матеріалів для наукових досліджень і вивезення з МКС та подальша утилізація у щільних шарах атмосфери відпрацьованого вантажу.
Cygnus також доправив на орбіту 3D-принтер, у якому використовують матеріал, що імітує місячний ґрунт, апарат очищення повітря від діоксиду вуглецю на космічних кораблях, і монтажний кронштейн, який встановлять на несучому каркасі сонячних панелей під час виходу в космос наприкінці серпня.
Крім цього, Cygnus привіз на МКС розроблений Аґенцією космічного розвитку прототип корисного навантаження, що працює в інфрачервоному діапазоні. Він буде використовувати свою посилену здатність для збирання даних, потрібних для розроблення алгоритмів для наступного покоління супутників спостереження. Загалом із 2013 року ракета-носій «Антарес» стартувала 15 разів, 14 із них — успішно.
Як повідомляв «Міст», на МКС відправили українсько-американську ракету.

About Author

Meest-Online