Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Ще раз про червоне вино

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

Ще раз  про червоне вино

Американські вчені уточнили механізм лікувальної дії активного компонента червоного вина. Метаболізм ресвератролу вивчала група фахівців під керівництвом Девіда Сінклера з Гарвардського університету. Попередні дослідження ресвератролу продемонстрували, що біологічні ефекти речовини зумовлюються активністю ґена SIRT1: він кодує фермент із родини сиртуїнів, що реґулюють багато ключових функцій організму, у тому числі ті, що відповідають за біологічне старіння.

Фармацевтична компанія Sirtis розпочала пошуки штучних аналогів, які за ефективністю можуть зрівнятися з компонентом червоного вина. Однак спеціалісти компанії призупинили дослідження, припустивши, що речовина може задіювати одразу кілька молекулярних механізмів. Група Сінклера провела серію експериментів на лабораторних мишах. Дослідникам удалося вивести лінію тварин, у яких були відсутні ґени SIRT1.

За результатами дослідження, у звичайних мишей, що одержували ресвератрол, спостерігалося підвищення швидкості утворення мітохондрій і посилення їхньої функції, а також зростання вмісту коферменту нікотин­амідаденіндінуклеотиду в м’язовій тканині. Ці ефекти, зумовлені активністю SIRT1, не спостерігалися у тварин, позбавлених зазначеного ґена. Крім того, д-р Сінклер і його колеґи з’ясували, що прямий вплив на ґен SIRT1 чинять тільки невеликі дози ресвератролу. Однак цей ґен є ключовим для прояву біологічних ефектів будь-яких доз речовини. Раніше науковці дійшли висновку, що ресвератрол, який міститься в шкірці та кісточках червоного винограду, покращує метаболізм у чоловіків, які страждають від ожиріння.

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply