Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Пріоритет для влади Башкортостану

Автор:

|

Грудень 20, 2011

|

Рубрика:

Влада Республіки Башкортостан створила всі умови й можливості для розвитку української культури на території Приуралля. Про це заявив Рустем Хамітов (на фото), президент Башкортостану (РФ). «Ми підтримуватимемо школи, національні центри українців у Башкортостані. Для цього виділяються кошти з бюджету республіки, і ми зацікавлені в тому, щоби ця допомога постійно зростала», — наголосив очільник цієї автономної республіки.

«Говорячи про відкриття українських шкіл на території республіки, ми завжди вважаємо для себе принципово важливим створення й розвиток рівних можливостей для дітей. У зв’язку із цим я проводжу реґулярні зустрічі з керівниками українського національного центру в Башкортостані», — зазначив пан Хамітов.

Голова республіки також акцентував на збільшенні останнім часом кількості змішаних шлюбів на її території. «Зазначу, що у Башкортостані створюється багато міжнаціональних шлюбів, у тому числі й між українцями та башкирами. Нас це тішить, оскільки взаємне проникнення культур, безумовно, збагачує нашу багатонаціональну республіку», — підкреслив він.

Наразі на території Башкортостану проживає понад 55 тис. українців. У республіці діє п’ять загальноосвітніх шкіл, три недільні школи, один педагогічний коледж, один університет, у яких вивчається українська мова та проводиться підготовка педагогічних кадрів. На території Стерлітамакського району створено базову бібліотеку українців, які мешкають у Башкорто­стані. Тут діють 23 українські самодіяльні колективи, п’ять ансамблів носять почесне звання «народний». Серед них — хорові колективи «Кобзар» і «Дніпро» в Уфі та Мелеузі, фольклорний ансамбль «Червона калина» із Чишмінського району.

Одним з основних історико-культурних центрів українців у Приураллі є село Золотоношка в Стерлітамакському районі, який було створено спеціальним указом президента Башкортостану. Тут, у місцевій бібліотеці, за рахунок Міністерства культури республіки поповнено фонд літератури українською мовою, оновлюються експозиції в національному музеї. У Башкортостані також реґулярно проводять фестивалі народної творчості українців Приуралля.

 Сергій Павлів

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply