Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Поліна Лішко отримала «стипендію для геніїв»

Автор:

|

Жовтень 29, 2020

|

Рубрика:

Поліна Лішко отримала «стипендію для геніїв»
Поліна Лішко.

Професорка молекулярної та клітинної біології Поліна Лішко з Університету Берклі (штат Каліфорнія), котра розробила новий засіб контрацепції, отримала у США престижну нагороду MacArthur Award. Цю нагороду від фундації Джона та Кетрін Мак-Артурів також називають «стипендією для геніїв». Українка отримає 625 тис. USD для фінансування її наукових досліджень упродовж наступних п’яти років.
Поліна Лішко працює в сфері репродуктивної фізіології. Її робота дозволила розробити новий негормональний засіб контрацепції для жінок і може дозволити розробку нових унісекс-контрацептивів і контрацептивів для чоловіків. Дослідниця винайшла препарат, який впливає на сперму і не дозволяє сперматозоїдам запліднити яйцеклітину. «Стипендія MacArthur змінює життя. Психологічно, це величезний поштовх — не лише для мене, але й для команди теж, тому що це демонструє визнання важливості репродуктивної фізіології», — зазначила вона.
На стипендію MacArthur Award неможливо податися, адже комісія сама обирає кандидатів. Українка — стала однією з 26 осіб, котрі отримали «стипендію для геніїв» цього року. Вона працює разом із своїм чоловіком Юрієм Кірічком. Обоє закінчили Інститут фізіології ім. Богомольця в Києві, а згодом перебралися працювати до США. Подружжя каже, що їм подобається те, як американські університети дають можливість поєднувати роботу над теоретичними дослідженнями з прикладною наукою. На їхній погляд, це дало їм можливість розвинути власний науковий потенціал і зробити внесок у світову науку.
Як повідомляв «Міст», українка в США створила революційний контрацептив.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply