Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Переконливе кіно. Саме такий фільм планує зняти група неординарних і доволі неоднозначних людей

Автор:

|

Грудень 20, 2011

|

Рубрика:

Це — режисер Олексій Голубєв, засновник компанії JK Musik Group (США) Олег Шмельов, син українського прем’єр-міністра Олексій Азаров, син кінорежисера Андрія Кончаловського Єгор і продюсер Тимофій Нагорний. Себе вони жартома називають групою «Деруни». Але на цьому жарти закінчуються. Далі все — серйозно.

Про те, що потрібно суспільству

Отже, силами українських і російських продюсерів в Україні затівається новий ґрандіозний кінопроект. Кончаловський бере участь у ньому як продюсер, ще одним продюсером від української сторони є Тимофій Нагорний. Режисером фільму буде Олексій Голубєв («Москво, я люблю тебе!»).

«Сподіваюся, що незабаром ми приступимо до зйомок фільму з робочою назвою «Пташинка». Цією стрічкою ми прагнемо звернути увагу суспільства на проблеми дітей-сиріт, які, на мій погляд, є дуже важливими для України», — сказав Азаров-молодший, однак при цьому він не уточнив, у ролі кого виступить у роботі над проектом. За словами Олексія Азарова, ідею фільму придумав він і його друг, бізнесмен Тимо­фій Нагорний (колишній чоловік гімнастки Лілії Подкопаєвої).

«Це була наша з Тимо­фієм Нагорним ідея, потім до неї підключився Єгор Кончаловський. Він, щоправда, хотів спочатку знімати трохи інше кіно — за аналогією зі стрічкою «Москво, я люблю тебе». Але той фільм — дуже важкий, соціальний. А якби ми знімали кіно про Київ, то зробили б його зовсім іншим. Таким, де наше місто було би показане легким, яскравим, європейським. Коли ми почали це обговорювати, то дійшли висновку: якщо робити фільм, то про те, що зараз дійсно потрібно суспільству», — розповів Азаров-молодший.

Щось більше, ніж національний фільм

За задумом авторів, сюжет розповідатиме про маленьку дівчинку, яка співає. Вона потрапила в складну життєву ситуацію: утрачає матір, знаходить утраченого колись батька й, пройшовши через великі життєві перипетії, завдяки силі характеру досягає великої мети. У головній ролі зніметься переможниця дитячої «Нової хвилі» Анастасія Петрик. Вона вже записала одну з пісень до фільму, написану співачкою Альошею. За словами пана Нагорного, у картині буде багато музики. Ще одну пісню для неї погодилася написати Ірина Білик. Також до створення саунд-треку буде залучено відомого американського композитора, дворазового володаря «ґреммі» Волтера Афанасьєва («Титанік», «Охоронець»).

«Стрічку, яку ми замислюємо, — каже Єгор Кончаловський, — не соромно буде представити в усьому світі. Моє бажання як продюсера й режисера — зробити тут, в Україні, щось більше, ніж національний фільм. Коли мені запропонували взяти участь у цьому проекті, я дуже зрадів, бо мені випав шанс створити картину дуже духовну, що в нинішньому кіномистецтві трапляється вкрай рідко. Ні, це, звичайно, буде й масовий фільм, але такий, що зробить людей трішечки кращими».

Знак долі

Зараз сценарій фільму, який пише Володимир Мойсеєнко — автор сценаріїв до стрічок «Повернення» й «12», — іще перебуває в стадії розробки. Щойно його буде затверджено, почнеться підготовчий період. Старт зйомок очікується приблизно в середині зими. Вони пройдуть у Донецькій області, на березі Чорного моря в Гурзуфі та в Лос-Анджелесі.

За розповідями творців майбутнього кінопроекту, це буде складна постановочна стрічка, складна перш за все тому, що головні ролі в ній грають діти. Звісно, працювати з ними — дуже цікаво, але ой як непросто. «І коли все почало набирати таких темпів, ми зрозуміли: це — знак долі. Залишилося тільки знайти фінансування», — додав Олексій Азаров.

Що ж до бюджету «Пташинки», то, доки не буде готовий сценарій, витрати порахувати важко. «Але я думаю, що бюджет складе кілька мільйонів доларів, не менше, — припускає Кончаловський. — Це, звичайно, — не «Аватар», але і не проста малобюджетка. За формою ми хочемо зробити переконливе кіно, яке вийде в прокат на всій території СНД. І це — найменше, на що ми розраховуємо». Окрім того, гроші витратять і на рекламу. «Без неї фільм не буде успішним. Звичайно, із «Трансформерами» ми змагатись не будемо. Також є ідея зробити фільм у 3D. Це коштуватиме 10 %

від бюджету. Бо більшість глядачів віком до 25 років ходить на 3D-кіно. Це такий собі додатковий гачок, щоб людина пішла в кінотеатр. Адже нині кіно можна купити або скачати з Інтернету. Для цього не треба кудись їхати, витрачати гроші на квитки», — зауважив режисер.

А тим часом у стрічки намітилися вже досить серйозні партнери, як, наприклад, Леонід Кучма, а також бізнесмен Сергій Матвієнко (син губернатора Санкт-Петербурґа Валентини Матвієнко. — Авт.)

Проект уже підтримали деякі приватні підприємства й навіть одна із шахт Донецької області. Також, за словами Тимо­фія Нагорного, дехто із зірок готовий зніматися в стрічці безкоштовно.

Із миру — по нитці

Українська співачка Міка Ньютон, дізнавшись про майбутні зйомки фільму, вирішила допомогти у зборі коштів для цього благодійного проекту. 25-річна артистка до грудня ще перебуває в США, але вже підключила до справи своїх старих друзів і нових американських знайомих.

«Мені би дуже хотілося, щоб цей фільм став справжньою сенсацією, яка поверне свідомість людей в інше русло. Ми дуже часто думаємо: потрібно допомогти. А чи часто дійсно допомагаємо?

Думаю, «Пташинка» вийде зворушливою, красивою картиною. Тимофій зараз активно зайнятий збором грошей для зйомок, тому ми теж вирішили не залишатися осторонь », — зазначила Міка Ньютон.

Її американські товариші запропонували кілька ідей. Одна з них — збір коштів у караоке-клубі. «Ми іноді ходимо туди вечорами, і вже встигли познайомитися з власником. Гадаю, він не буде проти, якщо ми запропонуємо йому «пісенний аукціон». А ще я хочу виставити на продаж туфлі, у яких була на врученні премії MTV, вони тоді привернули дуже багато уваги. Їх стартова ціна — 2 тис. USD. Тож, як кажуть, із миру — по нитці, і на фільм назбираємо », — упевнена виконавиця.

24 листопада в Києві відбудеться ще й аукціон картин, написаних художниками спільно зі сиротами з різних інтернатів. Усього передбачається виставити по картині від реґіону.

Ідея кінопроекту згуртувала людей. Сподіватимемося, стрічка таки вийде переконливою.

 Дзвінка Камінь

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply