Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Очікуваний вирок

Автор:

|

Грудень 20, 2011

|

Рубрика:

Українська судова система остаточно довела, що займається зведенням політичних рахунків, а не правосуддям, засудивши екс-прем’єра Юлію Тимошенко до семи років тюремного ув’язнення й штрафу розміром 1,5 млрд грн

на користь компанії «Нафтогаз України», а також заборонивши їй займатися будь-якою громадською діяльністю протягом трьох років, пише Le Monde. Незважаючи на аж такий суворий вердикт, майбутнє пані Тимошенко ще не визначилося остаточно, зазначає видання, нагадуючи, що на саміті «Східного партнерства» у Варшаві президент України Янукович згадав про можливість компромісу через вилучення з Кримінального кодексу статей, за якими засуджено Юлію Тимошенко.

Якщо ж вирок усе ж таки підтвердиться, на сподіваннях на більш активну євроінтеґрацію України буде поставлено хрест, переконаний Григорій Немиря, радник пані Тимошенко. «Доля екс-прем’єра стала серйозним випробуванням для українського режиму. Ставши в січні 2010 року президентом, Віктор Янукович узяв у свої руки всі важелі контролю. Останніми місяцями почастішали випадки переслідування діячів опозиції», — зазначає кореспондент Пйотр Смоляр. Міжнародна реакція не змусила на себе довго чекати: Кетрін Ештон (на фото), Верховний представник ЄС із зовнішньої політики, попередила Київ про «глибокі наслідки» в разі підтвердження вердикту й заявила про порушення та політичну вмотивованість переслідування лідерів опозиції й членів колишнього уряду.

«Зараз доля Юлії Ти­мо­шенко незрозуміла, — зазначає політолог Вадим Карасьов. — Для Києва вона є джерелом конфлікту як із ЄС, так і з Росією. Якщо вирок підтвердиться, відносини з Москвою можуть ускладнитися, тому що «газові» угоди 2009 року Тимошенко підписувала з Путіним. З іншого боку, ЄС може переглянути позицію щодо угоди про асоціацію». На думку політолога, президент Янукович ризикує опинитися в такій же ізоляції, як Олександр Лукашенко в Білорусі. Пан Карасьов стверджує, що доля пані Тимошенко зараз — у руках українського президента. «Він побудував вертикаль влади. Остаточне рішення — за ним», — цитує політолога видання.

 Le Monde

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply