Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Неофашисти побилися з анархістами

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Неофашисти побилися з анархістами

Масова бійка неофашистів з анархістами сталася 26 квітня в грецькому місті Лівадії за 90 км від Афін, 26 осіб затримано, повідомила грецька поліція. Учасники ультраправої партії «Золотий світанок» саме роздавали листівки на площі міста, коли їх обступили місцеві анархісти й ліві активісти.

Після суперечки розпочалася бійка, яку вдалося припинити тільки після втручання великих сил поліції. Поліція затримала порівну ультраправих і анархістів — по 13 осіб. Ведеться розслідування інциденту. Постраждала молода жінка з-поміж прихильників «Золотого світанку», від шпиталізації вона відмовилася.

Аналогічне протистояння крайніх політичних груп сталося того ж дня у Фівах на північ від Афін, але там до бійки не дійшло. «Золотий світанок», чия програма побудована на різкому неприйнятті імміґрації, уперше претендує на проходження до парламенту Греції — на дочасних виборах 6 травня 2012 року. Неофашистською цю партію називають через її емблему, яка нагадує свастику, і поширеного серед членів партії привітання, схожого на викидання вперед руки в нацистській Німеччині. Також прихильники «Золотого світанку» розповсюджують націоналістичну й антисемітську літературу, включаючи книгу Адольфа Гітлера «Майн кампф».

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply