Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Лідер опозиції невдовзі вийде на волю

Автор:

|

Грудень 20, 2011

|

Рубрика:

Кілька останніх місяців відвідувачі Юлії Тимошенко в слідчому ізоляторі (СІЗО) таємно передавали їй разом із документами рукописні послання, які на тюремному сленґу називають малявами, розповідає Елен Баррі, кореспондентка The New York Times. «Але це були не звичайні «маляви», а записки від європейських політиків, зокрема послання від двох президентів, двох прем’єр-міністрів, трьох міністрів закордонних справ», — переказує газета слова Григорія Немирі, колишнього віце-прем’єра України, радника пані Тимошенко.

«Вони пишуть щось на кшталт: «Не втрачайте віри, ми — із вами, ми вас не покинемо», — сказала Євгенія Карр, донька Юлії Тимошенко.

«Найближчими днями, напевно, стане очевидно, якою мірою пані Тимо­шенко допомогли її західні друзі», — припускає видання. Міжнародне співтовариство засуджує вирок екс-прем’єрові, тому угода України з Європейським Союзом (ЄС) про асоціацію та вільну торгівлю може зірватися. Деякі чиновники ЄС дали зрозуміти, що відмовляться приймати Віктора Януковича на саміті у Брюсселі 20 жовтня.

«Вузьке «віконце» з’явиться 18 жовтня, коли в парламенті України розглядатимуть законопроект щодо декриміналізації статті, за якою засуджено пані Тимошенко», — зауважує газета. Опозиціонер Арсеній Яценюк, своєю чергою, зазначив, що президент того ж таки дня може затвердити закон і тим мінімізувати шкоду для влади.

Зі свого боку, пані Карр сказала: «Усі ознаки вказують на те, що до 20-го щось має статися. Результат процесу — це вже велика помилка, величезна технічна помилка. Ідеться лише про помсту окремої людини».

Декриміналізація статті — прийнятний результат для Заходу, якщо в підсумку не тільки Юлія Тимошенко, а й кілька інших заарештованих політиків зможуть узяти участь у виборах, пише газета, посилаючись на слова неназваного західного дипломата, який працює в Києві. Утім, те, що справу буде залагоджено, — іще не доконаний факт. «Якщо законопроект буде розпливчастим або дебати відкладуть, європейським країнам доведеться негайно вирішувати, як суворо треба обходитися з паном Януковичем», — пояснює видання.

Президент Янукович «дещо шокований» реакцією Заходу, вважає київський експерт Григорій Перепелиця. Але він не перестав уважати Юлію Тимошенко політичною загрозою, додав аналітик. «І, справді, донька пані Тимошенко впевнено заявила: вона очікує, що її мати колись стане президентом України», — пише газета. Суд піде на користь кар’єрі пані Тимошенко: виборці побачать її «такою, яка вона є насправді, під усім цим брудом, звинуваченнями та порожніми словами», — стверджує Євгенія Карр.

 The New York Times

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply