Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Китайці купують канадську компанію

Автор:

|

Грудень 20, 2011

|

Рубрика:

Китайці купують канадську компанію

Нафтогазова компанія Daylight Energy поширила інформацію про те, що китайська корпорація China Petrochemical Corp. придбає її за

2,2 млрд CAD. Угода стане другим випадком поглинання канадської нафтової компанії державною компанією Китаю: у липні CNOOC Ltd. придбала збанкрутілу компанію OPTI Canada Inc., яка спеціалізувалася на видобутку нафти з нафтоносних пісків. Експерти зазначають, що Daylight Energy займається видобуванням нафти, природного й сланцевого газу на родовищах у північно-східній частині Британської Колумбії та північно-західної частини Альберти.

Це — уже не вперше, коли державна нафтова компанія КНР здійснює операцію в нафтогазовому секторі за активами на заході Канади. Торік Sinopec викупила 9 % ConocoPhillips (COP) у потужному проекті нафтоносних пісків Syncrude у північно-східній частині Альберти за 4,65 млрд CAD. Купівля CNOOC компанії OPTI й намір Sinopec придбати Daylight Energy демонструють рішучість китайських державних організацій напряму заволодіти канадськими підприємствами нафтового сектору. Раніше вони купували частку в компаніях або окремі проекти, уникаючи, таким чином, уваги громадськості та регуляторів, що здебільшого трапляється при прямих операціях із поглинання. Угода Sinopec має отримати схвалення канадського уряду, який спиратиметься на закони, що реґулюють поглинання іноземними компаніями, а також двох третин акціонерів Daylight.

Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply