Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Київська компанія вимагає розмовляти російською

Автор:

|

Лютий 09, 2022

|

Рубрика:

Київська компанія вимагає розмовляти російською

Кілька українських програмістів розповіли про дискримінацію стосовно україномовних фахівців в IT-компанії Andersen. Їм відмовили в роботі, бо вони спілкуються українською, а не російською. Скандал стався після поста Дениса Водотійця в LinkedIn, де він опублікував скриншот розмови із рекрутером компанії Andersen.
Чоловік зізнався, що раніше чув про мовну дискримінацію в деяких організаціях, але сам у такій історії опинився вперше. «Вважаю, що такі ситуації є неприйнятними в Україні. Міжнародні IT-компанії мають вирішувати їх на підставі законодавства країни, в якій працюють», — заявив він.
У таку ситуацію потрапив і Богдан Смирнов, ще один український розробник. Інцидент із ним стався у грудні 2021-го. Фахівець розмістив у LinkedIn і Facebook скриншот свого діалогу з HR-менеджером Andersen, а в коментарях журналістам докладніше розповів про ситуацію, що склалася. «Тривав пошук роботи, і я розмістив анкету на сайті. До мене звернулася рекрутерка, ми почали спілкуватися в Telegram. Ініціатива була від них», — розповідає він.
Кандидат надіслав резюме, поспілкувався за основними питаннями. І його, і представницю компанії на той момент усе влаштовувало, тож вони почали домовлятися про наступний етап — технічне інтерв’ю. «І тут з’ясувалося, що вони послуговуються винятково російською мовою, тому їм я не підходжу», — поділився він.
Чоловік також наголосив, що до того, як стати розробником, він воював на фронті. Спершу добровольцем, а у 2015-2016 рр. — у складі Збройних сил України. «І тут, у столиці України, мені кажуть, що я маю спілкуватися російською. Для мене це дисонанс», — обурюється п. Смирнов.
Він зазначив, що вже написав скаргу Уповноваженому зі захисту української мови і хоче оприлюднити цю ситуацію, щоб вона стала неґативним прикладом для інших подібних компаній. Ті мають розуміти: з такою політикою в Україні вони працювати просто не зможуть. «Вони запевняли, що висувають такі вимоги лише для спілкування з іноземцями, адже це міжнародна компанія з офісами в країнах колишнього СРСР. Але все це відмовки. У мене є друзі, які працюють в інших компаніях такого типу, наприклад EPAM — це найбільший IT-роботодавець України з офісами в таких самих країнах, що й Andersen, але кожен там спілкується, як йому зручно, якщо колеги з іншого реґіону — лише за певної ситуації переходять на англійську чи російську. Але ніхто не вимагає, щоб ти розмовляв якоюсь визначеною мовою. Це нонсенс», — пояснює фахівець свою позицію. Він не чекає вибачень від компанії, але прагне, аби вони заплатили штраф і ці гроші пішли в бюджет держави.
Та в Andersen People усе ж, вибачилися перед чоловіком. Звернення опублікував Олександр Орлов, співзасновник компанії. На його думку, інцидент суспільство справедливо оцінило, як прояв дискримінації. «Листування між нашим рекрутером і кандидатом стало стимулом комплексно поглянути на бізнесові процеси всередині. Ми засвоїли урок, й я особисто відповідаю за те, що принципу нульової толерантності до дискримінації дотримують завжди і в усьому», — зазначив він і додав, що всередині команд у компанії спілкуються тими мовами, які комфортні для роботи в мультинаціональній команді.
Раніше «Міст» розповідав, як живеться українським програмістам у Німеччині.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply