Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 30, 2021

КУК нагородив Стівена Гарпера медаллю

Автор:

|

Грудень 20, 2011

|

Рубрика:

Конґрес українців Канади (КУК) нагородив своєю найвищою відзнакою — медаллю Тараса Шевченка — Стівена Гарпера, прем’єр-міністра Канади, під час урочистого обіду, на якому були присутні майже 600 представників українсько-канадської громади.

«Сьогодні ми хочемо подякувати й відзначити прем’єр-міністра Стівена Гарпера за його відданість громадській службі, за його провідництво, а особ­ливо — за його визначний внесок у напрямку розвитку українсько-канадської громади, — заявив Павло Ґрод, національний президент КУК. — Пане прем’єр-міністре, ви можете бути певні, що українсько-канадська громада як співзасновник Канади продовжуватиме вносити свою частку в розвиток і процвітання канадських цінностей як у себе вдома, так і за кордоном. Ваше провідництво в галузі захисту людських прав було взірцем для інших світових лідерів, і ми сподіваємось, що ви продовжуватимете проводити політику відданості Канади справі захисту людських прав, демократичного розвитку, вільних і справедливих виборів в Україні».

Уперше вручена 1961 року, Шевченківська медаль є найвищою формою відзнаки, якою може нагороджувати КУК за видатний національний внесок у розвиток українсько-канадської громади. «За 12 останніх десятиріч канадські українці, працюючи з урядом, досягли значних успіхів у збереженні багатокультурності в канадській Конституції, у розробці закону про людські права в Канаді, у заснуванні проґресивної імміґраційної політики. Зовсім недавно ми працювали над визнанням несправедливостей, таких як, наприклад, Ґеноцид українського народу — Голодомор, а також інтернування українців і інших східноєвропейських народів під час Перших канадських операцій з інтернування. Ми хочемо бути певні, що уроки цих трагічних порушень людських прав є відповідним чином представлені в Канадському музеї прав людини», — підсумував пан Ґрод.

Дарла Пеннер

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply