Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Замок із матричною системою злодії не відімкнуть

Автор:

|

Лютий 19, 2020

|

Рубрика:

Замок із матричною системою злодії не відімкнуть
Сергій Черепов

Киянин Сергій Черепов створив замок для сейфа, якого не вдалось відчинити 30 найдосвідченішим експертам світу. Ключ до нього виготовляють із пружної сталі, що згинається при введенні у шпарину. «З дитинства мріяв створити замок, який не відкриє жоден злодій, — розповідає 66-річний винахідник. — Хотів спростувати міф, що незламних пристроїв не існує. 50 років працював, і мені вдалося».
Сергій Черепов — співробітник Національної академії наук України НАНУ. «Мій батько був військовим, приносив додому механізми від списаної техніки, — розповідає Сергій Володимирович. — Якось приніс кодовий замок від німецького сейфа. Я розібрав і зрозумів принцип його роботи».
Науковець працював в Інституті металофізики ім. Георгія Курдюмова НАНУ. «Перший замок створили з колегою Алеонором Носарем, — згадує він. — Через низьку технологічність конструкції розробку не впровадили. У 1990-х винайшов замок «Матрікс». Їх установлюють у сейфи, і вони досі працюють».
Сергій Черепов із колегою Леонідом Пашкевичем винайшли замок-блокувальник. Він — єдиний у світі, який нікому ще не вдалося відкрити відмичкою. Має матричну систему кодування та секретний пластинчастий ключ.
Замок має розміри 60 х 90 х 24 мм, хід ригеля — 12 мм. Це — ідеальні розміри для сейфа.
«Ключ має вигляд перфокарти, — ділиться винахідник. — Виготовлений із пружної нержавіючої сталі завтовшки 200 мкм. При введенні в замок згинається під прямим кутом. Кожен замок має унікальний код, зашифрований оригінальним програмним забезпеченням».
Для кожного замка виготовляють два ключі. Дублікати може замовити лише власник. Для цього має зареєструватися та надати коди. «Замок не відчиниш відмичкою, бо неможливо відчути реакції на ключ», — пояснює д-р Черепов.
Деталі замка виливають зі сплаву цинку, алюмінію та міді. За зміну виготовляють понад 800 пристроїв. «Замки мають від 130 тис. до 268 млн комбінацій ключа. Перша партія замків зараз проходить сертифікацію. Після цього пристрої запустять у масове виробництво. «Свій замок я возив у Нідерланди на конференцію LockCon-2016, — зазначає винахідник. — Там діляться досвідом найдосвідченіші експерти з виробництва й обслуговування сейфів. Знайомляться з новими розробками, проводять конкурси професійної майстерності. Будь-який стандартний сейфовий замок досвідчені «ведмежатники» відмикають за хвилину. Над моїм винаходом трудилися найкращі специ — ніхто не впорався».
Замок із матричною системою кодування коштуватиме до 9 тис. грн. «На ціну впливають складність замка, ступінь секретності, захищеність від відмичок, оригінальність, новизна і масовість виготовлення. 9 тис. коштуватиме найбільш захищений, із 268 мільйонами комбінацій. Замки ж високого ступеня захисту інших виробників коштують від 10 тис».
У майбутньому винахідники планують запустити виробництво замків для вхідних дверей.

Любов Карнарук, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply