Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Як виробляти дешеву електроенергію?

Автор:

|

Липень 09, 2015

|

Рубрика:

Як виробляти дешеву електроенергію?
Самуїл Кругляк (у центрі)

Самуїл Кругляк (у центрі)

Український школяр Самуїл Кругляк здобув «бронзу» на Олімпіаді геніїв у США за проект, який допоможе отримувати електроенергію з атмосфери. За перемогу українець змагався з 2 тис. молодих винахідників з усього світу. Десятикласник із міста Олександрії Кіровоградської області пропонує добувати електроенергію з іонізованої хмари за рахунок сильного електричного поля, що випромінюватиметься іонізуючою вежею. Серед іншого ця електроенергія буде дешевою: один кіловат коштуватиме всього 0,03 грн.
Як розповідає сам винахідник, ця ідея прийшла до нього уві сні, а втілити її допомогли педагоги з Малої академії наук. За словами викладача Світлани Піскової, міні-модель установки була зібрана у київській лабораторії й уже результативно працює.
Вона також додала, що за допомогою винаходу Самуїла можна видобувати й воду. «Така установка коштує копійки, але користі від неї — на мільйони. Уявіть собі: в разі її запуску ми би забезпечили Кіровоградську область електроенергією на 82 %», — радіє викладач.
Планується й другий етап реалізації проекту вже в Олександрії, де замість генеруючої вежі може бути використана труба покинутої ТЕЦ-1-2, проте на це потрібні чималі кошти спонсорів. Посівши третє місце в Олімпіаді геніїв, український винахідник отримав нагоду безкоштовно навчатися в одному з американських університетів із щомісячною стипендією 700 USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply