Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Винайшли телефон, якому не потрібна батарея

Автор:

|

Липень 20, 2017

|

Рубрика:

Винайшли телефон, якому не потрібна батарея

Якщо спростити смартфон до рівня простого комунікатора, вимкнувши роботу з ресурсоємними додатками, то найвитратнішим завданням стане перетворення аналогового сигналу в цифровий. Тобто, радіохвиль у літери, картинки і звуки в гучномовцях, аби користувач міг підтримувати діалог. А якщо зовсім відмовитися від цього процесу?
У схемі прототипу вчених із Вашинґтонського університету не передбачено місця для батарей, цей пристрій не витрачає енергію зовсім. Він сконструйований за принципом простої радіостанції, де радіосигнал із антени безпосередньо перетворюється в акустичні коливання, звук у навушнику користувача. І навпаки, мова людини перетворюється в радіосигнал і йде абоненту, тому робота можлива тільки циклами «прийом-передача».
Родзинка в тому, що цей прототип не витрачає на генерацію вихідного сигналу свою енергію, а користується потужністю відбитого променя від базової станції зв’язку. Для роботи внутрішніх схем все ще потрібно 3,5 мкВт, які можна отримати з радіохвиль в радіусі 9 м або добути через сонячну панель. Фотоелемент розміром із рисове зернятко збирає світло від джерел у радіусі 15 м.
На виході отримуємо дуже слабкий, зовсім не мобільний і дуже залежний від інфраструктури приймально-передавальний пристрій пасивного типу. Поки що це експериментальний варіант, але вчені вже бачать, як побудують на його основі дешеві та корисні аварійні системи зв’язку для Wi-Fi-маршрутизаторів. І для всіх інших елементів складових Інтернету також — навіть здатність просто пінгувати один одного без витрат енергії дорогого коштує.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply