Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Винайшли підошву, що ніколи не ковзає

Автор:

|

Червень 16, 2020

|

Рубрика:

Винайшли підошву, що ніколи не ковзає
Підошва кірігамі

Розроблений за участю інженерів Mассачусетського технологічного інституту матеріал виглядає, як тонка і гнучка сталева пластина з нанесеним візерунком у вигляді зміїної луски. Головний секрет матеріалу — в десятках лусочок, які йдуть нахлистом і зібрані за принципами японського мистецтва кірігамі.
«У пласкому стані підошва з такого матеріалу залишається гладкою, але при найменшому вигині, приміром, коли вагу переносять з п’яти на носок — всі лусочки стають дибки і «вгризаються в землю». При цьому вони важать значно менше, ніж шипи, які іноді надягають на взуття для того, щоб воно не ковзало», — розповідають автори винаходу.
Також інженери стверджують, що така підошва ефективніше за шипи запобігає падінню, хоча і значно легша за них. Крім цього, пластина-кірігамі збільшує тертя між взуттям і поверхнею на 20-35 %. Автори ідеї вважають, що використання такої пластини у взутті значно знизить ризик падіння, отже, будуть врятовані багато життів і заощаджені мільярди за лікування.
Як повідомляв «Міст», у Нідерландах вирішили використовувати для виробництва спортивного взуття перероблену жувальну гумку, яку буквально здирають із асфальту.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply