Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Ужгородець винайшов формулу, як перетворити вуглекислий газ на їжу

Автор:

|

Травень 01, 2019

|

Рубрика:

Ужгородець винайшов формулу, як перетворити вуглекислий газ на їжу

Василь Гомонай

В Ужгороді професор і доктор хімічних наук Василь Гомонай перетворює вуглекислий газ на їжу. Заради такого результату чоловік працював майже 40 років. Винахід стане в нагоді насамперед під час подорожей у космосі. Розробкою вже зацікавилися провідні вчені світу.
Зараз на стендах Ужгородського національного університету, де викладає науковець, можна побачити понад 20 патентів і авторських свідоцтв. Найважливішим із своїх досягнень учений вважає так звану формулу їжі замкнутого циклу, адже це — головний підсумок майже 40-річних досліджень.
«Усе, що ми їмо — білки, вуглеводи — у що перетворюється? В СО2 та воду: вуглекислий газ і вода. І ось тепер завдання — як із вуглекислого газу, з води знову отримати ті органічні продукти, щоб можна було їсти», — розповів д-р Гомонай.
Під час експериментів хіміку вдалося перетворити метан із органічних відходів на концентрований формальдегід. А вже з того на спеціальному обладнанні виділяють прості вуглеводи. Зокрема, фруктозу та глюкозу. За такою схемою виводять й інші поживні речовини. Результати багаторічних досліджень учений відправив колегам у французьку Сорбонну. Ті впродовж двох років вивчали формулу українця. Завдяки їм розробку Василя Гомоная можна буде застосовувати на практиці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply