Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

Успішно випробували перший підводний Wi-Fi

Автор:

|

Липень 27, 2020

|

Рубрика:

Успішно випробували перший підводний Wi-Fi

Нова система бездротового Інтернету, яка відсилає сигнали через промені світла, може спровокувати революцію в сфері комунікації. Нову технологію прозвали Aqua-Fi. Її розробили для того, щоб дайвери могли передавати відео й дані на поверхню або спілкуватися під водою не лише жестами рук.
Під час випробувань прототип підводної мережі показав здатність відправляти повідомлення за допомогою LED і лазерів. Технологію розробили вчені з Університету наук і технології короля Абдулли в Саудівській Аравії. В результатах своїх досліджень, опублікованих цього місяця в IEEE Communications, вони описали, як оптична мережа може забезпечувати інтернет-з’єднання під водою.
«Це перший випадок, коли хтось використовував Інтернет під водою за допомогою повністю бездротового з’єднання, — розповів професор Басем Шіхара, автор дослідження. — Люди з наукових кіл і промисловості хочуть моніторити та досліджувати підводне середовище детально».
Aqua-Fi використовує радіохвилі, щоб відправляти дані зі смартфона дайвера на комп’ютер Raspberry Pi, прикріплений до обладнання на його спині. Комп’ютер, своєю чергою, відправляє фото, відео й дані за допомогою променя світла комп’ютера на поверхні, який з’єднаний з Інтернетом через супутник. Це схоже на те, як Wi-Fi-бустер розширює покриття домашнього роутера. Крім світла, підводна комунікація можлива за допомогою радіохвиль та акустичних сигналів. Але в кожного способу є обмеження. Наприклад, радіохвиля може пересилати дані на короткі відстані. Акустичні ж сигнали здатні забезпечити зв’язок на більшій глибині, але з дуже низькою швидкістю. А видиме світло здатне доставляти велику кількість даних із значної глибини. Однак, воно потребує збереження чіткої видимої лінії між передавачем і приймачем. Учені кажуть, що новий метод Aqua-Fi поєднує в собі радіо та світлові сигнали.
Під час випробувань вони завантажували на пристрій під водою і на поверхні мультимедійні файли. Передача здійснювалася між двома комп’ютерами, розташованими за кілька метрів один від одного в спокійній воді. Максимальна швидкість передачі під час випробувань досягла 2,11 Мегабітів за секунду.
Як повідомляв «Міст», Facebook тепер шукає найближчу точку Wi-Fi.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply