Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Унікальний газодетонаційний міномет для українського війська

Автор:

|

Грудень 22, 2016

|

Рубрика:

Унікальний газодетонаційний міномет для українського війська

Газодетонаційний міномет

Унікальний міномет, що не має аналогів, винайшли в Україні. Військові випробували новинку на полігоні. Як пояснюють розробники, газодетонаційний міномет стріляє тихіше ніж його артилерійський аналог. За допомогою нового пристрою міна влучає в ціль без використання порохового заряду. Натомість застосовують технологію суміші кисню та газу. Випробовують газодетонаційний міномет у польових умовах. Дальність польоту становить від 10 м до 1,5 км.
«Порохові заряди перш за все, старіють, втрачають свої балістичні характеристики, а газово-детонаційний снаряд створюється безпосередньо перед пострілом, він стабільний. Можливість змінювати дальність пострілу без зміни кута підвищення міномету, крім цього, під час зміни потужності пострілу буде змінюватися потужність звукового ефекту», — розповідає Олександр Сакун, начальник кафедри хімії факультету військової підготовки національного університету «Харківський політехнічний інститут» (ХПІ). Міномет із газодетонаційним снарядом і автоматичною подачею мін — новинка цього навчального закладу.
«Супротивник може десь сховатися за якимись спорудами. І тут у нас нема засобів, в цьому випадку міномет застосовуємо наступним чином: це буде стрільба напівпрямою наводкою, тобто ми за допомогою танкового прицілу вимірюємо дальність, датчики, які є на машині, вимірюємо поточний кут міномету стосовно до земної поверхні, автоматично комп’ютер розраховує потужність пострілу, і на цю дальність робиться постріл — таких функцій немає ні в кого», — наголосив Костянтин Коритченко, начальник кафедри бронетанкового озброєння та військової техніки факультету військової підготовки ХПІ. Такий пристрій поки що експериментальний, проте харківські науковці сподіваються, що військові оцінять його бойові можливості.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply