Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Український робот, що може збирати сміття з річок

Автор:

|

Серпень 10, 2017

|

Рубрика:

Український робот, що може збирати сміття з річок

Руслан Коптєв із Кропивницького створив робота Riveroni, який збиратиме сміття на поверхні річки. Вже відбувся перший успішний пробний запуск робота в річку Інгул. 17-річний хлопець вже два роки займається розробкою роботів. «Спочатку займався дома, дивився на YouTube уроки. А потім прийшов у школу програмування «Ш++». Мені тут зручно, адже можу поспілкуватися з своїми однодумцями, і в школі програмування є інструменти, деталі, які можна використовувати», — розповів юнак.
За його словами, створити робота, який би збирав річкове сміття, запропонував наставник школи програмування. «Наразі робот Riveroni має з обох боків два гребних гвинти, які дозволяють рухатися у будь-який бік, навіть крутитися на місці. У пластиковому боксі схована вся електроніка: сенсори, GPS, мобільний зв’язок. Паралельно з пластиковим боксом розміщена сонячна батарея, що дозволяє Riveroni працювати автономно, адже енергії вистачить навіть на роботу у нічний час. Попереду робота розташована камера з датчиком, зараз ми його не зробили повністю автономним, тому ним керуватиме оператор. До речі, роботу робота транслюватимуть в он-лайн режимі, ним можна буде керувати на відстані близько 5 км», — зазначив розробник.
За його словами, робота пристрою — максимально проста: посередині робота є вільний простір, де згодом натягають сітку, фактично Riveroni напливатиме на сміття і захоплюватиме непотріб, який буде плавати на поверхні води. Винахід створений із підручних матеріалів, а сам винахідних працює над його вдосконаленням. Повноцінно запустити Riveroni він планує вже цієї осені.

Олег Костюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply