Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Український математик став лауреатом премії Вольфа

Автор:

|

Березень 01, 2018

|

Рубрика:

Український математик став лауреатом премії Вольфа

Українця Володимира Дрінфельда, котрий працює в Університеті Чикаґо, разом із колегою нагородили премією Вольфа у сфері математики за роботи з алгебраїчної геометрії, теорії зображень і математичної фізики.
Премію Вольфа у сфері математики за 2018 рік присудили Александру Бейлінсону та Володимиру Дрінфельду. Останній є членом-кореспондентом Національної академії наук України (НАНУ). Ідеться про результати першорядної ваги, які створюють геометричну модель алгебраїчної теорії, що відіграє ключову роль у теорії полів і фізичній теорії струн, і в такий спосіб посилюють плідну взаємодію між сучасними фундаментальною математикою та фізикою.
Премію Вольфа щорічно вручає ізраїльський фонд ім. Рікардо Вольфа за досягнення в хімії, фізиці, математиці, сільському господарстві, музиці. Її вважають другою за престижністю природничо-науковою премією після Нобелівської. Розмір премії становить 100 тис. USD.
Володимиру Дрінфельду 64 роки, він уродженець Харкова. Перед еміґрацією до США 1999-го працював у Фізико-технічному інституті низьких температур у Харкові. 1990 року став лауреатом Філдсівської премії, яку вручають раз на чотири роки математикам, не старшим за 40 років.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply