Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Світло — у боротьбі з раком

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

Світло — у боротьбі з раком

Група вчених із Національного центру з вивчення ракових захворювань у Меріленді (США) запропонувала оцінити можливості створення ліків, які можна було би доставляти точно до ракової клітини та приводити в дію за допомогою світла. У підсумку, на думку дослідників, лікування буде прицільним і мінімально шкодитиме навколишнім здоровим тканинам.

У своїй роботі науковці використовували антитіла, «націлені» на пошук білків на оболонці ракової клітини. До антитіл було «прикріплено» хімічну речовину IR700, яка починає працювати тільки під впливом світла. Щоби перевірити, як працює цей метод, учені імплантували клітини ракової пухлини в організм піддослідних мишей. Тваринам дали ліки й залишили їх біля джерела інфрачервоного випромінювання. «Розмір пухлини значно зменшився, порівняно з пухлинами, які залишилися в контрольної групи мишей (яких не піддавали лікуванню). Завдяки цьому вдалося збільшити виживання піддослідних тварин», — ідеться в дослідженні.

Лаура Мак-Калем, офіційний представник британського Фонду з вивчення ракових захворювань, уважає результати експерименту обнадійливими. Але, як наголосила д-р Мак-Калем, важливо пам’ятати: цей експеримент було проведено на мишах, тому ще дуже рано говорити, що метод так само успішно працюватиме під час лікування людини.

Наявні нині методи боротьби з раковими захворюваннями можна умовно розділити на три групи: радіаційне опромінення, хірургічне втручання й застосування медичних препаратів. Усі ці способи мають побічні ефекти, й учені продовжують шукати безпечніших і точніших методів.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply