Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Сукня з абсолютно нового матеріалу

Автор:

|

Листопад 28, 2020

|

Рубрика:

Сукня з абсолютно нового матеріалу
Інноваційні плаття

Людям, які захоплюються 3D-друком, добре відомий такий термін, як недоекструзія. По суті, це дефект при друку, що робить деталі занадто тендітними та неоднорідними. Суть недоекструзії у 3D-друку полягає у невідповідності кількості розплавленого пластику, який витікає з сопла, швидкості переміщення головки принтера. Так виникає нерівномірне видавлювання матеріалу.
Але Джек Форман, аспірант дослідної лабораторії Массачусетського технологічного інституту, зумів перетворити цей недолік у новий матеріал. Він звернув увагу, що під час недоекструзії формується циклічний малюнок.
Взявши цей момент на озброєння, вигадав практичний варіант застосування недоліку 3D-друку. В результаті вдалося отримати пластиковий рулон, імітацію пластикової тканини і навіть надрукувати повноцінну сукню. При цьому площа готового виробу може в сотні разів перевищувати розміри друкованої ділянки 3D-принтера. Як доказ д-р Форман роздрукував рулон, який розтягнув уздовж бейсбольного поля. Цікаво, що матеріал вийшов гнучким і пластичним, але водночас здатним зберігати форму.
Як повідомляв «Міст», Емілі Ратаковскі з’явилася у сукні українського дизайнера.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply