Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Стартапи, що виникли завдяки пандемії

Автор:

|

Травень 29, 2020

|

Рубрика:

Стартапи, що виникли завдяки пандемії

Пандемія призвела до масових звільнень і в традиційному секторі економіки, і в екосистемі інноваційного бізнесу. Так, у США 280 стартапів звільнили 21 тис. працівників. Український стартап People.ai, який оцінюють у 500 млн USD, скоротив 27 осіб або 18 % персоналу. Однак якщо для одних стартапів пандемія стала складним іспитом, то для інших — новою можливістю заявити про себе. Стартапи в усьому світі роблять півот (зміна курсу руху стартапу) і запускають нові продукти, щоб допомогти людям впоратися з Covid-19.

Мапа аптек, де продають маски

Південнокорейський стартап Boost Brothers, який створив додаток DdocDoc для пошуку та бронювання місць у лікарнях, запустив картографічний сервіс, який вказує точки, де продають маски, й обсяг їхніх запасів. Мапа інтегрована в додаток DdocDoc та оновлюється кожні п’ять хвилин. «Споживачам важко знайти місця продажу масок, а там, де вони є, зазвичай спостерігають хаос і втому працівників», — розповів Сон Юн-Бом, виконавчий директор стартапу Boost Brothers.

Нагодувати лікарів Нью-Йорка

Група жителів Нью-Йорка запустила челендж #InMyScrubs зі збирання грошей для придбання їжі в місцевих ресторанах і відправляння в лікарні медикам, де ситуація з лікуванням хворих на коронавірус критична. Хоча це не технологічна ініціатива, вона душевна. Ідея полягає в тому, щоб публікувати свої світлини в Instagram в домашньому одязі на знак солідарності з лікарями, які змушені носити захисні костюми. Челендж зібрав майже 68 тис. USD.

Допомога для звільнених

Американський стартап Zira заробляє на продажу автоматизованого рішення для управління робочою силою. Проєкт допомагає керувати графіком змін і комунікацією між працівниками. Після початку пандемії стартап запустив безкоштовний додаток для iOS Bounce Back. Додаток має на меті допомогти звільненим через Covid-19. Bounce Back навчає користувачів отримувати допомогу з безробіття у своєму місті. Застосунок також допомагає користувачам створювати спільноти, залишатися на зв’язку з колишнім роботодавцем і пропонує вакансії претендентам.

Автовідповідач зі ШІ для кол-центрів

Японський стартап Hmcomm, який займається дослідженнями у сфері машинного навчання, обробки та розпізнавання мови, запропонував безкоштовно міській владі кол-центр Terry, створений на основі штучного інтелекту (ШІ). В умовах пандемії органи влади отримують величезну кількість дзвінків. Тепер автовідповідач 24 години на добу відповідає на найпоширеніші запитання. Коли надходить дзвінок, система перетворює мову людини на текст, порівнює з переліком поширених запитань та озвучує відповідь.

Симптом-трекер у телефоні
Британський стартап Zoe, який займається науковими дослідженнями у сфері продуктів харчування, розробив додаток для iOS та Android Covid Symptom Tracker. Він має доповнити інформацію, яку надають програми тестування, використовуючи дані, які повідомляють самі люди. Мова йде про опитування щодо самопочуття, на яке людина щодня витрачає близько хвилини. Стартап також надає приблизну картину потенційного поширення вірусу в місці перебування людини.

Безпечні прання та хімчистка
Південнокорейська служба побуту LaundryGo запустила послугу безпечного прання. Вона приносить під двері клієнта «розумну» коробку, а клієнт кладе в неї брудний одяг. Постачальник послуги забирає коробку вночі, пере одяг і привозить його в коробці під двері клієнта наступної ночі. У LaundryGo кажуть, що використовують противірусні мийні засоби, а сушіння нагрітою парою вбиває бактерії.

Відповіді на складні запитання
Некомерційна софтверна компанія Astra Labs створила сайт, який допомагає людям впоратися з впливом Covid-19. Там відповідають на складні запитання, що виникають у зв’язку з пандемією. Ось приклади: «Я дізнався, що моя кохана людина померла від Covid-19. Що робити?», «Які є варіанти похорону?», «Що станеться, якщо хворий помре вдома?», «Чи можу я побачити тіло померлого, щоб попрощатися?», «Чи може мрець бути донором органів?».

Безпечна віддалена робота
Через пандемію компанії в Японії багатьох працівників перевели на віддалену форму роботи, хоча особливості японської культури і спосіб ведення бізнесу цьому не сприяють. Відтак організації не замислюються про кібербезпеку при роботі вдома. У зв’язку з цим японський стартап Blacksands розробив продукт «Безпечне з’єднання як послуга». Стартап забезпечує клієнтів динамічно зашифрованими з’єднаннями з використанням архітектури «Поділ повноважень», що дозволяє створювати середовища з нульовою довірою.

Трекер соціальної дистанції

Канадський стартап Proxxi створив пристрій Halo. За допомогою вібрації він повідомляє, що в межах 2 м перебуває інший носій такого ж пристрою. Як відомо, вказана відстань вважається відносно безпечною в разі контакту зі зараженою людиною. У Proxxi кажуть, що пристрій допомагає дотримуватися заходів безпеки на робочому місці, де працівники мусять перебувати співробітники, незважаючи на пандемію. Пристрій використовує Bluetooth із низьким енергоспоживанням. Ґаджет веде журнал взаємодії з іншими пристроями, щоб відстежувати контакти людей, хворих на коронавірус. Halo коштує 100 CAD, його безкоштовно достачають на території США та Канади.

Окуляри для виявлення вірусу

Китайський стартап Rokid репрезентував у США окуляри для виявлення Covid-19. За словами Ліанґа Ґуана, директора компанії, стартап із Ханчжоу веде перемовини з кількома компаніями про продаж окулярів T1 в Сполучених Штатах. За допомогою інфрачервоного датчика окуляри здатні з триметрової відстані за дві хвилини визначити температуру тіла 200 осіб. Пристрій оснащений процесором Qualcomm, 12-мегапіксельною камерою та системою доповненої реальності. Окулярами можна управляти голосом для запису фото та відео.

Шолом, що сканує температуру навколо

В Італії інженери тестують «розумний» шолом, що міряє температуру у пасажирів на летовищі «Фьюмічіно» в Римі. Працівник аеропорту може пересуватися і сканувати будь-кого у своєму радіусі інфрачервоним сканером, вбудованим у шолом. Якщо на пасажирі відобразиться червоне світло, це може означати, що він або вона має підвищену температуру і може бути носієм коронавірусу. Таку людину можуть не допустити на рейс. Якщо експеримент буде успішним, технологію можуть використовувати і в інших аеропортах.

Робот-поліціянт

Українські конструктори склали робота-поліцейського. «Грайливі антени, кругова камера і ще дещо по обидва боки, немов справжні очі, усмішка на широкому екрані. Справжній патрульний робот повинен посміхатися», — запевняють запорізькі розробники. Конструктори сподіваються зацікавити цим проєктом правоохоронців.

Всеволод Некрасов, УП

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply