Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Слуховий апарат вартістю один долар

Автор:

|

Жовтень 08, 2020

|

Рубрика:

Слуховий апарат вартістю один долар

Команда інженерів із Технологічного інституту Джорджії репрезентувала слуховий апарат, який можна зібрати самому, витративши на комплектуючі для пристрою всього 1 USD. «Головна проблема теперішніх слухових апаратів — їхня ціна, середня вартість такого ґаджета складає майже 4,7 тис. USD. Їхні бюджетні аналоги коштують десь 500 USD», — порівнюють розробники.
Щоб знизити вартість слухових апаратів, вчені відмовилися від дорогих цифрових сигнальних процесорів і встановили замість них електронні фільтри для регулювання частотних параметрів. «Ця деталь ховається в корпус, надрукований на 3D-принтері, і живиться від пласкої або пальчикової батарейки», — пояснюють учені.
Сохам Сінха, провідний автор розробки, і сам страждає на вади слуху. «Я народився без слуху і не користувався слуховими апаратами до закінчення середньої школи. Цей проєкт надав мені можливість дізнатися, що я можу зробити, щоб допомогти іншим людям, котрі перебувають у тій же ситуації, що й я, але не мають ресурсів для придбання слухових апаратів», — розповів він, відповідаючи на запитання, чому вирішив зайнятися розробкою бюджетного ґаджета для людей, котрі слабо чують.
Водночас, пристрій не позбавлений і мінусів: його розмір наразі більший, ніж у аналогів, а очікуваний термін служби — півтора року. Міняти батарейки в апараті потрібно раз у три тижні. Втім, як запевняють автори ґаджета, вони продовжують працювати над його розміром. Найближчим часом наміряються випустити компактну версію пристрою, а потім перейти і до клінічних випробувань.
В усьому світі мають проблеми зі слухом 230 млн осіб у віці від 65 років і старші. Зазвичай їм стає важко розрізняти високі звуки — писк електронних приладів, певні приголосні. Важко зрозуміти мову співрозмовника, фонові шуми стають незрозумілими та відволікають. На думку лікарів, такі процеси можуть прискорювати спад когнітивних здібностей.
Як повідомляв «Міст», учені смарт-окуляри, що допоможуть подолати прокрастинацію.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply