Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

ШІ буде передбачати епідемію грипу та ГРВІ за кашлем

Автор:

|

Квітень 17, 2020

|

Рубрика:

ШІ буде передбачати епідемію грипу та ГРВІ за кашлем
Апарат FluSense зовні схожий на дистанційний термометр

Учені з Массачусетського університету в Амхерсті репрезентували портативний прилад на основі штучного інтелекту (ШІ) FluSense, який уміє «слухати юрбу». Він виділяє в ній тих, хто кашляє, температурить, накопичує дані, а потім точно прогнозує початок або пік сезонних епідемій грипу або гострих ретровірусних інфекцій (ГРВІ).
Тестування FluSense проводили в одній із університетських клінік, де вчені розмістили прилад у залах очікування. FluSense аналізував звуки кашлю, чхання, робив заміри теплового поля присутніх у залі людей. Упродовж семи місяців прилад проаналізував понад 350 тис. тепловізійних зображень і 21 млн звукових зразків.
«FluSense виявився в стані точно передбачити захворюваність по днях, а дані аналізу значно корелювали з кількістю лабораторних тестів на грип і ГРВІ, що проводили цього дня в лікарні», — діляться дослідники. На думку розробників, їхній прилад, за умови використання в місцях великого скупчення людей, міг би допомогти владі вчасно реагувати на передбачувані епідемії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply