Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Пластир, що розкладається

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Пластир, що розкладається

Група вчених і студентів з Університету штату Пенсильванія, що займаються вивченням властивостей харчових продуктів, розробила спосіб виготовлення пластирів і іншого перев’язувального матеріалу з нановолокон крохмалю. На відміну від звичайних, такі пластирі не вимагають відклеювання, вони розкладаються прямо на шкірі й перетворюються на глюкозу, яка поглинається організмом. У межах вивчення властивостей такого природного полімеру, як крохмаль, автори роботи спробували отримати з нього нановолокна, проте спочатку це не вдавалося, оскільки крохмаль не розчиняється у воді повністю, а утворює густу пасту. Тоді для вирішення цієї проблеми дослідники додали в пасту субстанцію, яка розчинила крохмаль у воді, але не зруйнувала його молекулярної структури.

Потім методом електроспінінґу, що є процесом витягування ультратонких волокон із рідкого середо­вища під дією електричного поля, з крохмального розчину було отримано нановолокна. Такі волокна й були вплетені в матеріал, що на дотик нагадує папір, який, на думку авторів роботи, може отримати широке застосування, у першу чергу, у медицині у вигляді розчинних пластирів і пов’язок.

Автори дослідження вважають, що крохмальний «нанопапір» має великі комерційні перспективи, тому що крохмаль — дуже поширений у природі полімер, і він сам, і процес отримання з нього ультратонких волокон є порівняно дешевими. Із крохмальних нановолокон, як припускають науковці, можна буде виготовляти туалетний папір, одноразові носовички й інші подібні вироби, які будуть розчинятися, не завдаючи шкоди довкіллю.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply